• Informacje na temat:

  10 lat temu

Artykuły na temat: 10 lat temu
 • "Londyńczycy": Mija 10 lat od premiery serialu

  ...23 października 2008 roku - dokładnie 10 lat temu - TVP1 wyemitowała 1. odcinek serialu "Londyńczycy" opowiadającego o losach Polaków, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy i szczęścia.

 • Anna Jantar. 35 lat temu Polska zapłakała

  14 marca 1980 roku, a więc dokładnie 35 lat temu, w katastrofie lotniczej zginęła Anna Jantar. Uwielbiana przez Polaków piosenkarka miała zaledwie 29 lat.

 • "Barwy szczęścia": Mija 10 lat od premiery serialu!

  Dokładnie 10 lat temu - 27 września 2007 roku - Dwójka rozpoczęła emisję "Barw szczęścia". Serial szybko zyskał sympatię telewidzów, którą niezmiennie cieszy się do dziś, a grające w nim główne role Katarzyna Zielińska i Katarzyna Glinka, czyli Marta Chowańska i Kasia Górka, niemal z dnia na dzień stały się wielkimi gwiazdami.

 • Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Na zawsze zapamiętamy go jako Józefa Piłsudskiego, Witkacego oraz Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem". Janusz Zakrzeński był jednak nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. 10 kwietnia mija 5 lat od jego śmierci - aktor zginał na pokładzie samolotu rządowego TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

 • Mariusz Sabiniewicz przegrał walkę z rakiem. To już 10 lat!

  Właśnie mija kolejna rocznica śmierci Mariusza Sabiniewicza (†44 l.). Aktor, znany dzięki roli Norberta Wojciechowskiego w serialu "M jak miłość", zmarł dziesięć lat temu na raka trzustki...

 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Karol Strasburger przekonuje: Wiek nie ma znaczenia. Biologicznie jestem młodszy o 10 lat

  Karol Strasburger (70 l.) i jego menedżerka Małgorzata od pewnego czasu spotykają się nie tylko na gruncie zawodowym, ale i prywatnym. Choć dzieli ich 37 lat różnicy, dogadują się bez problemu. W poruszającej rozmowie gospodarz "Familiady" opowiedział o tym, co jest dla niego najważniejsze.

 • Telekamery mają już 18 lat! Kto w tym roku zdobędzie statuetkę?

  Już w poniedziałek, 9 lutego, na antenie TVP 2 zobaczymy relację z wręczenia Telekamer. Czytelnicy "Tele Tygodnia" wybierali swoich ulubieńców spośród kandydatów nominowanych w 11. kategoriach. Kto w tym roku otrzyma cenną statuetkę?

 • Kinga Rusin i Hanna Lis: Niechciane spotkanie po 10 latach!

  ...jest jej pasją. Mimo upływu czasu Kinga Rusin nie wybaczyła dawnej przyjaciółce, do której odszedł jej mąż. Choć z Tomaszem Lisem rozwiodła się już 10 lat temu, zadra pozostała. A ukłucie bólu wraca za(...) popularna i jej zmagania będą przyciągać widzów przed ekrany, gdyby nie fakt, że program wyemituje TVN. A stacja od lat jest ostoją i królestwem Kingi Rusin, byłej przyjaciółki Hanny i byłej żony Tomasza...

 • 45 lat "Ulicy Sezamkowej"

  Słynna "Ulica Sezamkowa" - najdłużej w historii telewizji nadawany program dla dzieci - zadebiutowała 45 lat temu, w listopadzie 1969 roku. I choć wciąż bawi w nim i uczy wiele postaci znanych od samego początku, wiele się też w programie zmieniło.

Zdjęcia na temat: 10 lat temu
Wideo na temat: 10 lat temu
 • 10 lat "Barw szczęścia"

  "Barwy szczęścia" zadebiutowały na antenie Dwójki dokładnie 10 lat temu! Zobaczcie, co wydarzyło się w serialu przez dekadę i jak wspominają to aktorzy.

 • Bliźniaki z "Dużych Dzieci" po 10 latach! Ale się zmienili!

  10 lat temu serca Polaków podbili mali uczestnicy programu "Duże Dzieci". Indywidualistka Jadwiga, o której pisaliśmy już jakiś czas temu oraz mistrzowie ciętej riposty - bracia bliźniacy Maciek i Paweł, którzy z kolei zaskakiwali błyskotliwymi ocenami życia dorosłych. Zobaczcie, jak się zmienili! (TVP/x-news)

 • Tomasz Raczek przez 10 dni oddaje się medytacji!

  Tomasz Raczek raz na kilka miesięcy odcina się od świata i przez dziesięć dni oddaje wyłącznie medytacji. W tym czasie nie odbiera telefonów i nie korzysta z internetu. Ulubiona technika dziennikarza nazywa się Vipassana i powstała ponad 2500 lat temu. - Odbywa się w całkowitym milczeniu i oderwaniu od świata. Wtedy nie można ani czytać, ani pisać, ani słuchać muzyki, ani porozumiewać

Dyskusje na temat: 10 lat temu
 • Re: "Londyńczycy": Mija 10 lat od premiery serialu

  Ponad 30 lat temu w Sydney byl nakrecony film pt: "Silver City" o powojennej emigracji w Australii z Polka w roli glownej (Gosia Dobrowolska). Mialam przyjemnosc wtedy wysluchac wspomnien starszych pan ktore przezyly ten okres zyjac w polkolistych stalowych barakach od ktorych to wlasnie ten oboz nazwany zostal Silver City. Wesolo nie mieli ale przetrwali i ich potomkowie sa szczesliwi ze

 • Re: „Barwy szczęścia”: 10 lat z Martą Walawską

  A to Marta Walawska nie może z Białegostoku dojeżdżać na plan serialu do Warszawy? Tylko od razu musi rezygnować z roli Katarzyny Zielińskiej? Oglądałem trzy odcinki pół roku temu także jestem na bieżąco i żałuję, że Walewska odchodzi z serialu - tylko żeby nie zginęła w kartonach jak Zielińska w Ranczu :(

 • Re: 10 lat serialu "Ranczo"

  powoduje panikę w tych gremiach, aktorzy przedstawiający taki wiejski pejzaż są super i bardzo przekonywujący. Salwy śmiechu (z samych siebie) - dlatego ten film zdobywa taką popularność. Piękność(...) przemyślenia wynikają z ponad 30 letniej obserwacji bo życiem wśród takich jak w filmie "orczyków" (przyp. nazwa autora). Nie chcę wszystkich tak oceniać bo tak nie można. Ale najczęściej to się dziwiłem temu

 • Re: TVN ma w zanadrzu 10 nowych projektów serialowych!

  Podobno FOZZ to Kaczory...to już przebakiwano że 20 lat temu

 • Re: Barbara Krafftówna została aktorką dokładnie 70 lat temu!

  A moja teściowa o kilka lat młodsza nic nie robi, nie wychodzi z domu od 10 lat, nie weźmie sobie nic z lodówki, ma wyrąbane na wszystko i czeka na gotowe. A jeszcze starsza Pani Szaflarska...Nadal pracuje...101 lat...Kurdem! A Moja teściowa ma wymagania i nic się nie rusza, lekarze przychodzą prywatnie i mówią, że to nygusów bardziej, bo ogólnie jest zdrowa. Kopa zasadzić i tyle!!!

 • Re: 10 lat "Pierwszej miłości"

  200 odcinków temu? Serial ma już prawie 2000 odc. Przepadł gdzieś do 1200 odc. czyli nudą wieje od prawie 800 odc. temu.

 • Re: 10 lat "Pierwszej miłości"

  Pierwsze 500-600 odcinków było fajne ale potem chyba z braku pomysłów zaczęło się ciągnąć jak flaki z olejem a teraz to już w ogóle nie wiem o co w tym filmie chodzi bo już dawno temu mnie znudził.

 • Re: "Ranczo": To już 10 lat!

  A mnie Ostrowska już wpieniała swoją postacią, i to nie dzięki Butterowi, który po ,,odejściu " (wreszcie) Niemczuka dodał polotu temu serialowi, a SAMEJ ZAINTERESOWANEJ KTÓRA OD DAWNA CHCIAŁA ODPUŚCIĆ RANCZA i można było to odczuć w jej graniu jak bardzo jej zależy na zakończeniu roli Lucy!

 • Re: TVN ma w zanadrzu 10 nowych projektów serialowych!

  Dno to osiągnął juz wiele lat temu on jest juz niższej niż frytka a to znaczy ze już po za skala