• Informacje na temat:

  100 lecie teatru polskiego

Artykuły na temat: 100 lecie teatru polskiego
 • Jak gwiazdy świętowały 100-lecie Teatru Polskiego

  Tłum gwiazd na czele z Danielem Olbrychskim, czyli Arkadiuszem z "Klanu", prezydencka para i przedstawiciele polskiej arystokracji pojawili się na premierze "Irydiona", którą warszawski Teatr Polski świętował swoje 100-lecie!

 • Daniel Olbrychski przygotowuje się do premiery "Zemsty"

  ...trafi na afisz obchodzącego w tym roku 100-lecie działalności Teatru Polskiego. W spektaklu reżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego, czyli niezapomnianego Krzysztofa Dobrzańskiego z "BrzydUli(...) Fredry wyreżyserowanej przez samego Romana Polańskiego. W spektaklu Teatru Polskiego Andrzej Seweryn znów wcieli się w Rejenta Milczka, którego grał w filmie, Daniel Olbrychski zaś tym razem zagra...

 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  ...się w 2010 roku. Wystąpiła wówczas w jednym z odcinków "Rozpalić Cleveland". Eli Wallach odszedł 24 czerwca, w wieku 98 lat.  Artysta wystąpił w blisko 100 filmach i ponad 40 serialach. Był(...) 166 centymetrów wzrostu Bob Hoskins na swoją pozycję w Hollywood pracował przez długi czas. Mimo iż porzucił szkołę w wieku 15 lat, miał silnie zaszczepioną miłość do literatury oraz teatru i zawsze...

 • Ok.100 produkcji na Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!"

  Ponad 100 filmów składa się na program 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Produkcje z całego świata będzie można zobaczyć w poznańskich kinach od 30 listopada. Większość filmów pokazywana jest w Polsce po raz pierwszy.

 • Zdobywca Oscara Elliot Goldenthal w Krakowie

  Elliot Goldenthal - laureat Oscara i Złotego Globu - będzie gościem specjalnym jubileuszowej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej Amerykańskiego Związku Kompozytorów i Wydawców ASCAP w Krakowie. Koncert z udziałem artysty odbędzie się 28 września, w hali ocynowni ArcelorMittal Poland.

 • Prezent od laureata Oscara

  Jan A. P. Kaczmarek - światowej sławy artysta, laureat Oskara za muzykę do filmu "Marzyciel", będzie od jesieni najczęściej granym kompozytorem w poznańskim Teatrze Wielkim. Muzyk skomponuje dla teatru gong, który będzie odtąd odtwarzany przed spektaklami.

 • Muzyka Patricka Doyle'a po raz pierwszy w Polsce

  Patrick Doyle - kompozytor muzyki do filmów "Rozważna i romantyczna", "Geneza Planety Małp", "Dziennik Bridget Jones", "Gosford Park", "Harry Potter i czara ognia", superprodukcji "Thor" i animacji studia Disney/Pixar "Merida Waleczna" będzie kolejnym wielkim gościem tegorocznej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej w Krakowie.

 • Sky Piastowskie w poziomie

  2 września rozpoczęły się zdjęcia do nowej, 14-tej już produkcji legendy polskiego kina niezależnego - grupy filmowej Sky Piastowskie ( "Że życie ma sens" ). "Osiem w poziomie" to film, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, ale twórcy nazywają go bardziej fantastycznym niż naukowym. Premiera obrazu zaplanowana jest na lato 2007 roku.

 • W Warszawie pożegnano Ninę Andrycz

  Rodzina, przyjaciele i koledzy-aktorzy pożegnali w Warszawie wybitną aktorkę Ninę Andrycz. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła w poniedziałek msza w kościele św. Karola Boromeusza. Artystkę pochowano na Starych Powązkach.

 • Przewijając taśmę życia

  Jan Peszek - polski aktor filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog, w czwartek, 13 lutego, kończy 70 lat.

Zdjęcia na temat: 100 lecie teatru polskiego
Dyskusje na temat: 100 lecie teatru polskiego