• Informacje na temat:

  30 najważniejszych wydarzeń 2008

Artykuły na temat: 30 najważniejszych wydarzeń 2008
 • "M jak miłość": Agnieszce Sienkiewicz stuknęła trzydziestka!

  Agnieszka Sienkiewicz, czyli Kasia Mularczyk z "M jak miłość", mówi często, że jest... zwierzęciem stadnym, osobą całkowicie uzależnioną od przyjaciół i bliskich jej ludzi. Właśnie w ich gronie świętować będzie w sobotę - 26 lipca - swe 30. urodziny.

 • Gwiazdy Audioriver 2011

  W tym roku już po raz szósty spotkamy się w Płocku (29-30 lipca) na jednym z najważniejszych wydarzeń z muzyką elektroniczną na świecie i jednym z największych biletowanych festiwali w Polsce.

 • Tym żyliśmy w 2014 roku!

  ...dopiero poznanych postaci. Wśród nich znajduje się główna para z tegorocznej premiery - "O mnie się nie martw". To był bardzo burzliwy rok. Spośród setek wydarzeń, które wstrząsnęły serialowym światem(...) z najbardziej lubianych postaci - Krystyną Lubicz, która umiera podczas powrotu do Polski z Ameryki. Borykająca się z problemami osobistymi Agnieszka Kotulanka rozstała się z serialem. 30 kwietnia do grona...

 • Święto filmu animowanego

  I Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator 2008" wraz z międzynarodowym konkursem będzie jednym z głównych wydarzeń obchodów 60-lecia Animacji Polskiej - poinformował podczas konferencji prasowej dyrektor festiwalu Wojciech Juszczak.

 • Sen o rewolucji!

  "Jeśli nie my, to kto?" , reż. Anders Veiel, Niemcy 2011, dystrybutor: Vivarto, premiera kinowa: 30 września 2011

 • Święto azjatyckiego kina

  Festiwal Pięć Smaków to trwający tydzień przegląd najważniejszych filmów powstałych w Azji oraz imprezy towarzyszące dla zainteresowanych podróżami na ten kontynent. Pokazy odbywają się w warszawskim kinie Muranów i Kino.Lab, a następnie jadą do Katowic, Krakowa i Poznania. Gościem festiwalu jest reżyser Ho Tzu Nyen (Singapur), którego głośny film "Ziemia", niezwykła postapokaliptyczna alegoria

 • Rusza festiwal Pięć Smaków

  W najbliższą środę, 24 października, w Warszawie rusza szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków - jedynego w Polsce, corocznego przeglądu kina Azji Południowo-Wschodniej. W programie: 6 sekcji, 30 nowych pełnometrażowych tytułów, a wśród nich - 2 europejskie i aż 22 polskie premiery. Festiwal potrwa do 30 października.

 • "W każdej piosence wiele emocji"

  Z okazji przypadającego na 2008 rok 30-lecia działalności grupy Bajm wokalistka Beata Kozidrak opowiedziała portalowi INTERIA.PL o najważniejszych momentach w historii popularnego zespołu i "urodzinowymi" planami. Na początku zapytaliśmy piosenkarkę o zmarłego 23 lutego 2008 roku Marka Winiarskiego, jednego z założycieli Bajm.

 • Gitarowo, elektronicznie, bujająco

  Open'er - już marka jednej z najważniejszych imprez letnich w Europie, wizyta U2 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, cieszące się statusem legend Radio head, Jane's Addiction czy Morrissey - wielbiciele szeroko pojętej alternatywy nie będą się nudzić.

 • "Katyń": Ten film musiał powstać

  Mija 5 lat od premiery filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy. Nominowany do Oscara polski obraz to jeden z najważniejszych dzieł w dorobku reżysera. Osobisty dla samego Wajdy film wzbudził wiele emocji - krytykowano go w kraju, a zachwyty wzbudził wśród zachodnich recenzentów.