• Informacje na temat:

  abba co u nich słychac

Artykuły na temat: abba co u nich słychac
 • Emilia od "Big Big World": Co słychać u gwiazdy jednego przeboju?

  Pod koniec 1998 roku europejskie listy podbiła piosenka "Big Big World" Emilii. Pochodząca ze Szwecji wokalistka to jeden z wielu przykładów gwiazd jednego przeboju.

 • Już od poniedziałku, 26 lutego, w sklepach muzycznych będzie można nabyć drugi album szwedzkiego kwartetu A-Teens, który ponad dwa lata temu podbił Europę nowymi wersjami przebojów grupy Abba. Tym razem zespół postanowił zaprezentować się swym fanom z zupełnie premierowym materiałem.

 • Olivia Anna Livki: Dziewczyny nadal mają ciężej

  "Słychać tam Amerykę, Afrykę, Bollywood, arabskie tamburyny, amazońskie chóry, elektroniczne bity i dużo, dużo warstw, dużo wszystkiego" - tak o swojej debiutanckiej płycie mówi Olivia Anna Livki, telewizyjnej publiczności znana jako półfinalistka "Must Be The Music". Po roku od premiery album "The Name of This Girl Is..." trafia do szerokiej dystrybucji.

 • "Bawcie się razem z nami"

  Kwartet A*Teens pojawił się w 1999 roku na europejskich listach przebojów dzięki swym wersjom przebojów legendarnej Abby. Po dwóch latach koncertów m.in. u boku ?N Sync i Britney Spears, czworo szwedzkich nastolatków postanowiło udowodnić światu, że potrafią śpiewać także własne utwory. Nagrali drugi album ?Teen Spirit?, na który trafiły wyłącznie nowe kompozycje. W połowie lutego zespół dwukrotnie odwiedził Polskę i przy tej okazji z Sarą, Marie, Dhanim i Amitem spotkał się Konrad Sikora.

 • "Muzyka jest moją religią"

  Dan Swanö to człowiek-instytucja na szwedzkiej scenie metalowej. Chociaż zawężanie jego działalności tylko do metalu jest chyba przesadnym uproszczeniem....

 • Ostatnie lata w obozie Entombed były jak kolejne odcinki "Klanu" zakończone nagłym zejściem Ryśka. Nie wiem, czy ostatnie słowa gitarzysty Aleksa Hellida do kolegów brzmiały: "A teraz umyjmy wszyscy rączki", faktem jest, że ostatni z oryginalnych członków goliata szwedzkiej sceny deathmetalowej, zabrał zabawki i z okrzykiem (chciałoby się rzec) "Grażynko, już biegnę" ruszył w siną dal. - Nie da się ukryć, że było to bardzo frustrujące - mówi w rozmowie z Bartoszem Donarskim gitarzysta Nico...

 • TVN nie musi przepraszać Korwin-Mikkego

  TVN nie musi przepraszać kandydata na prezydenta Janusza Korwin-Mikkego za to, że w materiale o piosenkach dla kandydatów pokazano go z ręką wzniesioną w hitlerowskim pozdrowieniu - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Prawnik Korwin-Mikkego zapowiada odwołanie.

 • "Najważniejsze jest dobro zespołu"

  Zespół Therion zabłysnął na scenie metalowej na początku lat 90, grając death metal. Jednak od tamtej pory minęło sporo czasu, a Szwedzi diametralnie zmienili kierunek muzyczny, idąc w stronę symfonicznego metalu. Sami zawsze podkreślają, że chcą sprzeciwiać się trendom, wybierając to, co nieoczywiste.

 • Na zawsze zostanie królem...

  W księgarniach jest już książka "Michael Jackson Król Popu 1958-2009" autorstwa Chrisa Robertsa. U nas możecie przeczytać obszerny fragment wstępu, a także wygrać egzemplarze tej biografii!

Wideo na temat: abba co u nich słychac
 • Projekt Nim

  "Projekt Nim" to szczególnego rodzaju filmowa biografia, w której James Marsh (reżyser oscarowego "Człowieka na linie") opowiada prawdziwą historię szympansa Nima - zwierzęcia, które usiłowano "przerobić" na człowieka. To również odkrywcza podróż poprzez świat wychowujących go ludzi - osób, które wzięły udział w "Projekcie Nim". W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie, rodzi się mały szympans Nim. Kilka dni później zostaje odebrany matce i trafia do...

 • Dziś jestem blondynką

  Sophie (grana przez niezwykle dojrzałą aktorsko Lisę Tomaschewsky) jedzie ze swoją najlepsza przyjaciółką Annabel (Karoline Teska) świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok, w którym ma rozpocząć wymarzone studia i usamodzielnić się w nowym hamburskim mieszkaniu. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, stąd po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest...

 • One Direction

  Zapis trasy koncertowej uwielbianego przez nastolatki zespołu "One Direction".