• Informacje na temat:

  abba the show

Artykuły na temat: abba the show
 • ABBA w Polsce: Prowizoryczne schody i wielki show

  Dziś byłby to jeden z wielu koncertów. Wtedy było to wydarzenie, jakie w Polsce zdarza się raz na kilka lub kilkanaście lat. 13 listopada 1976 roku szwedzka grupa ABBA przyjechała do Polski i nagrała program "ABBA w Studio 2".

 • Zmarli w ostatnich 12 miesiącach. Została muzyka

  Tradycyjnie 1 listopada wspominamy zmarłych ludzi związanych z muzyką - wokalistów, kompozytorów, instrumentalistów, producentów, autorów piosenek. Swoją twórczością dostarczali słuchaczom wielu emocji.

 • Najlepiej podrabiają ABBĘ

  Za sprawą sukcesu filmu "Mamma Mia!" znów na szczyt powróciły piosenki słynnej szwedzkiej grupy ABBA. 15 listopada w katowickim "Spodku" będzie można usłyszeć przeboje tego zespołu w wykonaniu Arrival, uznawanego za najlepszy istniejący coverband.

 • Warszawa: Gorączka walentynkowej nocy

  Spektakularne brytyjskie widowisko teatralno-muzyczne "Thank You For The Music" będzie miało swoją premierę w Polsce 14 lutego. Podczas walentynkowego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie będzie można usłyszeć największe przeboje grup ABBA i Bee Gees.

 • U2 na West Endzie

  Na londyńskim West Endzie wystawiano już musicale oparte o twórczość zespołów Queen i Abba, aż wreszcie nadszedł czas, aby w teatralnych salach rozbrzmiały dźwięki kompozycji irlandzkiej formacji U2. Nad pomysłem takiego show pracuje obecnie 44-letni Roddy Doyle, autor powieści "The Commitments", na podstawie której powstał słynny film o tym samym tytule.

 • Tribute bands: Wyroby czekoladopodobne

  Sprawdź najciekawsze tribute bands, czyli zespoły, które wykonują muzykę innych artystów, często wiernie oddając nie tylko ich wizerunek, ale również aparycję. Od znakomitych imitatorów grupy ABBA, przez panie udające heavymetalowców z Iron Maiden i AC/DC, po dżentelmenów wcielających się w... Madonnę!

 • Wielki finał "Tylko nas dwoje"

  W finale programu "Tylko nas dwoje" zobaczymy i usłyszymy trzy pary, które zaśpiewają w sumie... 11 piosenek. Zwycięzcy pojadą w podróż marzeń po Ameryce Południowej.

 • Japońska Madonna

  "Confessions On A Dancefloor" to tytuł oczekiwanego z zainteresowaniem nowego albumu Madonny. Amerykańska wokalistka będzie go promować m.in. w Japonii, gdzie z koncertami wystąpi po raz pierwszy od czasu "The Girlie Show World Tour" z 1993 roku. Wokalistka, choć spodziewa się, że płyta będzie wielkim sukcesem, zamierza mocno promować swoje wydawnictwo.

 • Na zawsze zostanie królem...

  W księgarniach jest już książka "Michael Jackson Król Popu 1958-2009" autorstwa Chrisa Robertsa. U nas możecie przeczytać obszerny fragment wstępu, a także wygrać egzemplarze tej biografii!

 • "Zawsze robiliśmy swoje"

  koncertowe zespołu musiały zostać anulowane. W marcu 2003 roku ukazała się kompilacja "The Pop Hits", zawierająca najsłynniejsze przeboje Roxette. Z kompozytorem i autorem tekstów większości