• Informacje na temat:

  abelard giza

Artykuły na temat: abelard giza
 • Abelard Giza: Komu zawdzięcza swoje oryginalne imię?

  ...średniowiecza - śmieje się Abelard Giza (38 l.), współtwórca gdańskiego kabaretu Limo. Skąd egzotyczne imię? Wszystko przez dziadka Hugona Laseckiego (86 l.), wybitnego malarza i rysownika, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. - Chciał mieć syna Abelarda - wyjaśnia artysta. - Ale urodziła mu się córka Heloiza, czyli moja mama. Obiecała dziadkowi, że jeśli będzie miała chłopca, to uczyni...

 • Abelard Giza: Śmiech jest fajny

  Założyciel Limo, mistrz stand-upu. Abelard Giza we własnej osobie.

 • Kabaret Limo zakończył działalność w atmosferze skandalu!

  ...improwizacja i stand-up. Jesteśmy dumni i bardzo radzi z takiego misz-maszu" – napisali w oficjalnym oświadczeniu. Rok 1999. Dwóch maturzystów VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Abelard Giza(...) ludzie nie chcą nas oglądać" – tłumaczy Abelard Giza, nawiązując do sytuacji, gdy tamtejszy Urząd Miasta zrezygnował z ich występu. "Dobrej jakości chcemy szukać w innych sferach niż kabaret, w innych...

 • Ascetoholix: Prosty patent

  "Tak wyszło" to tytuł najnowszego singla składu Ascetoholix, do którego teledysk nakręcił Abelard Giza, znana postać kina niezależnego. O wideoklipie, który możecie już teraz oglądać na stronach INTERIA.PL, opowiedział nam Doniu, jeden z "Ascetów".

 • Julia Kamińska zagra główną rolę w filmie

  Ruszyły zdjęcia do filmowej wersji spektaklu "Swing" Abelarda Gizy. W głównej roli w zobaczymy Julię Kamińską.

 • TVP przeprasza za skecz o papieżu

  Dyrekcja Programu Drugiego TVP przeprosiła "wszystkich widzów, którzy poczuli się urażeni treściami" programu "Tylko dla dorosłych".

 • Julia Kamińska i seks grupowy

  Julia Kamińska jako swingerka? Seks grupowy to główny temat nowej komedii "Swing" w reżyserii lidera kabaretu Limo Abelarda Gizy, w której gwiazda "Brzyduli" zagrała jedną z ról.

 • "Swing": Julia Kamińska ma kłopot z seksem

  Film "Swing" Abelarda Gizy to historia grupy młodych ludzi, szukających urozmaicenia w związkach. Obraz twórców kabaretu LIMO, z Julią Kamińską i Kacprem Rucińskim trafi na ekrany w walentynki.

 • Nowe show Huberta Urbańskiego

  W listopadzie na antenie kanału HBO Polska zadebiutuje show - "HBO Stand-up Comedy Club", którego gospodarzem będzie Hubert Urbański.

 • Ascetoholix: Spory szok, dużo krwi

  "Chcemy wojny" - to tytuł najnowszego przeboju hiphopowego składu Ascetoholix. Utwór promuje nowy album zespołu, "Adsum", który trafi do sklepów 27 marca. Doniu, jeden z członków "Ascetów", opowiedział nam o szczegółach kręcenia klipu do "Chcemy wojny", który możecie już oglądać na stronach INTERIA.PL.

Wideo na temat: abelard giza
 • Swing

  Pierwszy kinowy film twórców Kabaretu LIMO to szalona komedia pomyłek. Marek – fan internetowych forów – postanawia odświeżyć związek z Lucyną za pomocą seksu grupowego. Namówienie swojej dziewczyny i przyjaciela na swing wydaje się być misją niemożliwą i, na szczęście dla widzów, faktycznie nie jest łatwe. Wbrew pozorom "Swing" to opowieść o miłości, przyjaźni oraz tak rzadkiej dzisiaj szczerości. "Swing" Abelarda Gizy różni się od klasycznych produkcji filmowych – znajdziemy tu bowiem...

Dyskusje na temat: abelard giza