• Informacje na temat:

  adam machalica

Artykuły na temat: adam machalica
 • Henryk Machalica: Czas zabliźnił stare rany i pozwolił mu zbliżyć się do synów

  Najczęściej obsadzano go w rolach inteligentów. I nic dziwnego, gdyż Henryk Machalica (†73 l.) miał wygląd typowego przedwojennego profesora - przygarbiona sylwetka, wysokie czoło, okulary. Tymczasem(...) przyjeżdżała w odwiedziny Marylka z bliźniakami i Piotrusiem w wózeczku. W 1958 r. Machalica zdał egzamin eksternistyczny i dostał dyplom aktora dramatycznego. Ale jego grupa teatralna się rozpadła...

 • "Złotopolscy": Pokochała ich cała Polska

  Zarówno dla Anny Milewskiej jak i dla Henryka Machalicy udział w serialu "Złotopolscy" był rolą życia. Oboje spełniali się zawodowo na scenach teatralnych, w filmach i serialach zazwyczaj grali mniejsze role i epizody. Cała Polska poznała i pokochała tę parę w 1997 roku, kiedy pojawili się na małym ekranie jako Julia Kamieniecka i Dionizy Złotopolski.

 • "O mnie się nie martw": Piotr Machalica dołączył do obsady

  Piotr Machalica, którego po raz ostatni widzieliśmy na szklanym ekranie w 2011 roku jako Huberta Chowańca w „Komisarzu Aleksie”, jesienią pojawi się w gościnnej roli w „O mnie się nie martw”.

 • Piotr Machalica: Ludzie są dobrzy

  Wielki indywidualista i aktor, ale nie lubi, gdy inni go oceniają. Na zewnątrz, dla świata, jest poważny. Dla bliskich - do rany przyłóż.

 • ...z kosmosu". Będąc wykonawcą piosenki kabaretowej i aktorskiej śpiewa m.in. do tekstów Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa. Od 2006 roku jest dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza(...) Kulturze Gloria Artis". Jego ojcem był aktor Henyk Machalica. Ma dwóch starszych braci: Krzysztofa i Aleksandra. Jest rozwiedziony, ma córkę Sonię i syna Franciszka.

 • Muniek Staszczyk świętuje w Częstochowie

  Częstochowa gra Muńka - to nazwa specjalnego koncertu, na którym swoje 30-lecie pracy artystycznej świętować będzie Muniek Staszczyk. Impreza dla wokalisty T.Love odbędzie się w niedzielę 6 maja.

 • Machalica zapomniał o Olszówce?

  Piotr Machalica na jednej z imprez bawił się w towarzystwie tajemniczej kobiety. Czyżby w końcu zaleczył rany po rozstaniu z Edytą Olszówką ?

 • Ruszają zdjęcia do filmu "W pustyni i w puszczy"

  Już w tym tygodniu rusza produkcja nowej wersji filmu "W pustyni i w puszczy". Po miesiącach poszukiwań wybrano nareszcie odtwórców głównych ról. Nel zagra ośmioletnia Karolina Sawka, córka znanego rysownika Henryka Sawki. W postać Stasia wcieli się piętnastoletni Adam Fidusiewicz.

 • Machalica: Nie mam propozycji

  Piotr Machalica, jeden z najlepszych polskich aktorów, nie dostaje propozycji zawodowych. "W ostatnim filmie zagrałem jedenaście lat temu" - żali się.

 • Janda: Woody Allen po raz 100.

  W Teatrze Polonia po raz 100. zagrany zostanie spektakl Woodyego Allena "Bóg" w reżyserii Krystyny Jandy. Jubileusz odbędzie się 8 października.

Wideo na temat: adam machalica
 • Rock of Ages

  Adam Shankman, autor przebojowej muzycznej komedii "Lakier do włosów" przedstawia musical, którego długo nie zapomnicie. Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Paul Giamatti i Alec Baldwin spotkali się na planie "Rock of Ages" - wyjątkowej muzycznej produkcji lustrowanej największymi rockowymi przebojami wszech czasów. Rok 1987. Sherrie Christian (Julianne Hough) marzy o tym, żeby zostać sławną piosenkarką. Chcąc zrealizować swoje marzenie wyrusza do Los Angeles, miasta, gdzie - teoretycznie -...

 • Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz

  Projekt dziecko..." to historia małżeństwa w średnim wieku, Ani (Dominika Ostałowska) i Piotra (Zbigniew Zamachowski), którym do pełnego szczęścia brakuje tylko dziecka. Anna ma trudności z zajściem w ciążę ze swoim mężem. Zaczyna więc szukać kandydata na dawcę plemników. Panowie proszeni o tę wyjątkową przysługę mają szczególne powody, by ulec prośbie. Wśród mężczyzn tych są Marian - żołnierz, który ma wkrótce wyjechać na misję do Afganistanu, oraz gej o imieniu Robert. W obsadzie komedii,...

 • Policja zastępcza

  Detektyw Terry Hoitz (Mark Wahlberg) i Allen Gamble (Will Ferrell), to dwójka leniwych gliniarzy, którym nie chce ścigać przestępców. Jednak, gdy ich koledzy z wydziału odnoszą sukces postanawiają zmienić swój stosunek do pracy i dorównać kolegom po fachu.

Dyskusje na temat: adam machalica