• Informacje na temat:

  adam mickiewicz kolberger

Artykuły na temat: adam mickiewicz kolberger
 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  Orła, Polskiej Nagrody Filmowej. - Ulica Rycerska, wejście na podwórko kamienicy przy Rynku Trybunalskim 1 - "Pan Tadeusz" (1999), filmowa adaptacja poematu Adama Mickiewicza, pod tym samym(...) żydowskie dziecko w okupowanej Warszawie. W rolach głównych występują: Bożena Adamek, Ewa Szykulska, Barbara Brylska, Róża Chrabelska, Aleksandra Cezarska, Zygmunt Malanowicz, Henryk Bista...

 • Krzysztof Kolberger patronem IX LO w Gdańsku

  Zmarły cztery lata temu wybitny aktor Krzysztof Kolberger zostanie w środę patronem IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, które ukończył w 1968 r. - To był nietuzinkowy i serdeczny człowiek - wspomina artystę kolega z ławy szkolnej, podróżnik Michał Kochańczyk.

 • IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku otrzymało imię Krzysztofa Kolbergera

  IX Liceum Ogólnokształcącemu w Gdańsku nadane zostało uroczyście w środę imię Krzysztofa Kolbergera. Zmarły przed czterema laty aktor ukończył tę szkołę w 1968 r. W placówce powstanie izba pamięci poświęcona artyście.

 • Krzysztof Kolberger spoczął w czwartek, 13 stycznia, na stołecznych Starych Powązkach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele środowiska aktorskiego i licznie przybyli mieszkańcy stolicy.

 • Ostatnia droga Kolbergera

  Krzysztof Kolberger spoczął w czwartek, 13 stycznia, na stołecznych Starych Powązkach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele środowiska aktorskiego i licznie przybyli mieszkańcy stolicy.

 • Pogrzeb Kolbergera w czwartek

  Pogrzeb Krzysztofa Kolbergera odbędzie się w czwartek, 13 stycznia, w Warszawie. O godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza odprawiona zostanie msza święta. Artysta spocznie na Starych Powązkach.

 • "Bar Pod Zdechłym Psem" wg pomysłu Kolbergera

  We wtorek, 7 stycznia,w Teatrze Kamienica w Warszawie, odbędzie się premiera spektaklu "Bar Pod Zdechłym Psem" według pomysłu nieżyjącego, wybitnego aktora - Krzysztofa Kolbergera. Dziś mijają trzy lata od śmierci artysty.

 • Przegląd filmów z Kolbergerem

  Przegląd filmów z udziałem Krzysztofa Kolbergera, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, zaplanowało na luty stołeczne kino Iluzjon, należące do Filmoteki Narodowej. W programie - m.in. "Kontrakt" i "Dziewczęta z Nowolipek".

 • Skwer Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku

  Patronem jednego ze skwerów w Gdańsku będzie urodzony w tym mieście Krzysztof Kolberger. Wybitny aktor zmarł 7 stycznia 2011 r. w Warszawie po długoletniej chorobie nowotworowej.

 • Pomnik Kolbergera w Alei Gwiazd

  Pomnik Krzysztofa Kolbergera, znakomitego aktora, który zmarł w tym roku, stanie w Międzyzdrojskiej Alei Gwiazd. Jego odsłonięcie odbędzie się podczas lipcowego Festiwalu Gwiazd - poinformowała współorganizatorka imprezy, Alicja Myśliwiec.

Wideo na temat: adam mickiewicz kolberger
 • Rock of Ages

  Adam Shankman, autor przebojowej muzycznej komedii "Lakier do włosów" przedstawia musical, którego długo nie zapomnicie. Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Paul Giamatti i Alec Baldwin spotkali się na planie "Rock of Ages" - wyjątkowej muzycznej produkcji lustrowanej największymi rockowymi przebojami wszech czasów. Rok 1987. Sherrie Christian (Julianne Hough) marzy o tym, żeby zostać sławną piosenkarką. Chcąc zrealizować swoje marzenie wyrusza do Los Angeles, miasta, gdzie - teoretycznie -...

 • Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz

  Projekt dziecko..." to historia małżeństwa w średnim wieku, Ani (Dominika Ostałowska) i Piotra (Zbigniew Zamachowski), którym do pełnego szczęścia brakuje tylko dziecka. Anna ma trudności z zajściem w ciążę ze swoim mężem. Zaczyna więc szukać kandydata na dawcę plemników. Panowie proszeni o tę wyjątkową przysługę mają szczególne powody, by ulec prośbie. Wśród mężczyzn tych są Marian - żołnierz, który ma wkrótce wyjechać na misję do Afganistanu, oraz gej o imieniu Robert. W obsadzie komedii,...

 • Policja zastępcza

  Detektyw Terry Hoitz (Mark Wahlberg) i Allen Gamble (Will Ferrell), to dwójka leniwych gliniarzy, którym nie chce ścigać przestępców. Jednak, gdy ich koledzy z wydziału odnoszą sukces postanawiają zmienić swój stosunek do pracy i dorównać kolegom po fachu.