• Informacje na temat:

  adam wilhelmi

Artykuły na temat: adam wilhelmi
 • Kultowe seriale: 50 lat od pierwszego klapsa na planie "Czterech pancernych i psa"

  Pierwszy odcinek "Czterech pancernych i psa" Telewizja Polska wyemitowała 9 maja 1966 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że po półwieczu ten serial wciąż będzie gromadził przed telewizorami spore grono widzów. Podobno tylko Roman Wilhelmi prorokował, że pancernych czeka sława.

 • "Złotopolscy": Pokochała ich cała Polska

  Zarówno dla Anny Milewskiej jak i dla Henryka Machalicy udział w serialu "Złotopolscy" był rolą życia. Oboje spełniali się zawodowo na scenach teatralnych, w filmach i serialach zazwyczaj grali mniejsze role i epizody. Cała Polska poznała i pokochała tę parę w 1997 roku, kiedy pojawili się na małym ekranie jako Julia Kamieniecka i Dionizy Złotopolski.

 • "Wakacje z duchami": Na tropie

  Serial „Do przerwy 0:1”, nakręcony na podstawie powieści Adama Bahdaja szybko zyskał grono wielbicieli. Gdy więc pisarz wydał kontynuację powieści, jasne stało się, że ją też warto sfilmować.

 • Roman Wilhelmi: Mężczyźni z kompleksami

  "Role teatralne pamiętam lata całe, filmowych wcale, z telewizyjnych - scenki" - mówił w 1984 roku jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Roman Wilhelmi. W czwartek, 3 listopada, mija 20 lat od śmierci odtwórcy roli Nikodema Dyzmy. Ironia losu, że największą popularność przyniosły mu właśnie serialowe kreacje?

 • Kultowe seriale: "Kocham siebie w tym zawodzie"

  ...wiersz. Ale nie był to koniec kłopotów - przed przyjęciem Romana Wilhelmiego do szacownego grona studentów gwałtownie zaprotestował zasiadający w komisji egzaminacyjnej Adam Hanuszkiewicz. Uznał(...)O tym, że zostanie aktorem, Roman Wilhelmi zadecydował właściwie w dzieciństwie. To właśnie wtedy niesforny chłopiec, którego temperament rodzice próbowali powściągnąć, oddając go pod opiekę ojców...

 • Pomnik Romana Wilhelmiego

  Pomnik Romana Wilhelmiego - wybitnego aktora teatralnego i filmowego - odsłonięto w Poznaniu. Związane z tym uroczystości przypadły 3 listopada, w 21. rocznicę jego śmierci.

 • Prawdziwa historia kultowego serialu

  Serial "Do przerwy 0:1" - i jego kinowa wersja "Paragon gola" - zapoczątkował twórcze spotkanie reżysera Stanisława Jędryki i pisarza Adama Bahdaja, którego owocem były jeszcze tak znakomite produkcje, jak "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech" i "Stawiam na Tolka Banana".

 • Poznań pamięta o Wilhelmim

  Wystawa zdjęć i pokaz filmu "Aria dla atlety", z udziałem reżysera Filipa Bajona, rozpoczną w środę w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego. Wydarzenie odbywa się po raz trzeci.

 • "Czterej pancerni i pies": Franciszek Pieczka to nie tylko Gustlik!

  ...załogi czołgu "Rudy", razem z Januszem Gajosem, Włodzimierzem Pressem i Romanem Wilhelmim, zaskarbił sobie sympatię widzów. Trwa ona zresztą do dzisiaj. Dowód? Proszę bardzo. Gdy w 1995 roku TVP ogłosiła plebiscyt na najbardziej lubiany polski serial, pierwsze miejsce przypadło właśnie... "Czterem pancernym". Reportaż Adama Kraśnickiego przedstawia dokonania pana Franciszka w dużo szerszym...

 • Pomnik Romana Wilhelmiego w Poznaniu

  3 listopada w Poznaniu odsłonięty zostanie pomnik Romana Wilhelmiego, wybitnego aktora wywodzącego się z tego miasta. W poniedziałek na skwerze noszącym jego imię wmurowano kamień węgielny.

Wideo na temat: adam wilhelmi
 • Rock of Ages

  Adam Shankman, autor przebojowej muzycznej komedii "Lakier do włosów" przedstawia musical, którego długo nie zapomnicie. Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones, Paul Giamatti i Alec Baldwin spotkali się na planie "Rock of Ages" - wyjątkowej muzycznej produkcji lustrowanej największymi rockowymi przebojami wszech czasów. Rok 1987. Sherrie Christian (Julianne Hough) marzy o tym, żeby zostać sławną piosenkarką. Chcąc zrealizować swoje marzenie wyrusza do Los Angeles, miasta, gdzie - teoretycznie -...

 • Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz

  Projekt dziecko..." to historia małżeństwa w średnim wieku, Ani (Dominika Ostałowska) i Piotra (Zbigniew Zamachowski), którym do pełnego szczęścia brakuje tylko dziecka. Anna ma trudności z zajściem w ciążę ze swoim mężem. Zaczyna więc szukać kandydata na dawcę plemników. Panowie proszeni o tę wyjątkową przysługę mają szczególne powody, by ulec prośbie. Wśród mężczyzn tych są Marian - żołnierz, który ma wkrótce wyjechać na misję do Afganistanu, oraz gej o imieniu Robert. W obsadzie komedii,...

 • Policja zastępcza

  Detektyw Terry Hoitz (Mark Wahlberg) i Allen Gamble (Will Ferrell), to dwójka leniwych gliniarzy, którym nie chce ścigać przestępców. Jednak, gdy ich koledzy z wydziału odnoszą sukces postanawiają zmienić swój stosunek do pracy i dorównać kolegom po fachu.