• Informacje na temat:

  adaptacji powieści

Artykuły na temat: adaptacji powieści
 • "Paragraf 22": George Clooney w serialowej adaptacji powieści

  George Clooney zagra główną rolę oraz wyprodukuje sześcioodcinkowy serial na podstawie powieści "Paragraf 22".

 • Bruce Willis zadebiutuje na Broadwayu

  Bruce Willis szykuje się do aktorskiego debiutu na Broadwayu. Gwiazdora kina akcji zobaczymy w adaptacji powieści Stephena Kinga "Misery".

 • "Firma CIA": KGB kontra CIA w gwiazdorskiej obsadzie

  W telewizyjnej adaptacji powieści Roberta Littella występują m.in. Chris O’Donell, Michael Keaton, Alfred Molina.

 • Agnieszki Holland pomysł na "Dziecko Rosemary"

  Agnieszka Holland stanęła za kamerą nowej adaptacji bestsellerowej powieści Iry Levina "Dziecko Rosemary". Czteroodcinkowy serial na antenie stacji Lifetime już w maju.

 • Netflix: Zwiastun "Ani" oraz zdjęcia z planu

  Netflix udostępnił główny zwiastun serialu "Ania", najnowszej adaptacji popularnej powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".

 • Spacer filmowymi śladami Guentera Grassa

  Miejsca gdzie realizowane były zdjęcia do filmowych adaptacji powieści Guentera Grassa złożyły się na trasę Spaceru Filmowego w Gdańsku. Uczestnicy odwiedzili miejsca wykorzystane w filmowych adaptacjach m.in. "Blaszanego bębenka" i "Wróżb kumaka".

 • "Ostre przedmioty": Amy Adams jako Camille Preaker

  Amy Adams ("Julie i Julia", "Fighter", "American Hustle") zagra główną rolę w telewizyjnej adaptacji powieści "Ostre przedmioty" ("Sharp Objects".

 • Tom Hanks powraca jako Robert Langdon

  Rozpoczęły się prace na planie adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna "Inferno". W roli głównej występuje Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Ron Howard. Ekipa przebywa obecnie we Florencji.

 • Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak: Miłość przyszła nieproszona!

  Zasłynęła rolą Barbary w filmowej adaptacji powieści Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie". W zeszłym roku uznano Jadwigę Barańską (81 l.) najlepszą aktorką minionego 40-lecia, a historię miłości Niechciców, wyreżyserowaną przez jej męża, Jerzego Antczaka (86 l.) – za najlepszy film. Doprawdy trudno teraz sobie wyobrazić Barbarę inaczej niż jako kruchą blondynkę, z oczami wypełnionymi łzami.

 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.

Zdjęcia na temat: adaptacji powieści
Wideo na temat: adaptacji powieści
 • "The Man in the High Castle"

  "The Man in the High Castle". Adaptacja powieści Philipa K. Dicka "Człowiek z Wysokiego Zamku" zrealizowana przez Amazon Prime. Serial przedstawi wizję alternatywnego świata, w którym naziści wygrali wojnę.

 • Anioł Śmierci

  Kontynuacja filmowej adaptacji bestsellerowej powieści gotyckiej, w której zagrał Daniel Radcliffe. Anglia, rok 1941. Młoda nauczycielka Ewa ewakuuje grupę dzieci z bombardowanego Londynu. Zatrzymują się z dala od miasta w opuszczonym, odciętym od lądu domu na Węgorzowych Moczarach. Kiedy jej podopieczni zaczynają się dziwnie zachowywać, Ewa prosi o pomoc Harry'ego, dowódcę stacjonujących w okolicy wojsk. Wspólnie odkrywają, że ich przybycie do tego miejsca, obudziło mroczne siły, bardziej...

 • "The Shannara Chronicles"

  "The Shannara Chronicles". Adaptacja cyklu powieści Terry'ego Brooksa. Pierwsza zapowiedź, mówiąc krótko, zachwyca. Czyżby MTV udało się zrealizować świetny, wysokobudżetowy serial fantasy? Całkiem możliwe, że tak.

 • Kobieta w czerni

  Gwiazda "Harry'ego Pottera" Daniel Radcliffe w mrocznej adaptacji bestsellerowej powieści grozy. Arthur - młody notariusz przyjeżdża do Crythin Gifford, aby uporządkować sprawy spadkowe zmarłej mieszkanki tego małego miasteczka. Miejscowi nie pomagają prawnikowi. Sam będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą przeszłością kobiety. W jej opuszczonym domu czeka go prawdziwy koszmar.

Dyskusje na temat: adaptacji powieści
 • Re: Kod Pana Samochodzika

  Zbigniew Nienacki pozwolił mi na długie chwile odrywać się od rzeczywistości i uciekać do świata pełnego wspaniałych przygód. Niestety oprócz filmowej adaptacji templariuszy i Wyspy Złoczyńców nic(...)? A bohater powieści Alfreda Szklarskiego to także poszukiwacz przygód i skarbów, podobnie jak Pan Samochodzik. Są też powieści Niziurskiego lub Paukszty w tejże tematyce. Moim zdaniem świetne

 • Re: Małgorzata Braunek nie wróci nad rozlewisko!

  Lalka – polski serial telewizyjny z 1977 roku w reżyserii Ryszarda Bera. Serial powstał na podstawie powieści Bolesława Prusa Lalka, scenariusz napisali Aleksander Ścibor-Rylski i Jadwiga Wojtyłło. Serial jest drugą adaptacją filmową powieści. Powstał 10 lat po kinowej adaptacji Lalka w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa z 1968

 • Re: Kod Pana Samochodzika

  historię.Tajemniczość iwatki kryminalne dodawały jego powieścią smaczku emocji.Wracając do adaptacji, tylko templariusze były godną adaptacją.Dziwię się ,że obecnie Nikt na serio nie weźmie się za porządną adaptację zblżoną do powieści. Z szacunkiem wielbiciel Pana Samochodzika