• Informacje na temat:

  adolf eichmann

Artykuły na temat: adolf eichmann
 • "Hannah Arendt": Hannah i Adolf

  Na początku lat 60. odbył się w Jerozolimie proces nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna. Na miejsce przyjechała słynna filozofka Hannah Arendt, aby napisać dla "The New Yorker" cykl reportaży. Powstała z nich potem książka "Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła" - w filmie Margarethe von Trotty śledzimy właśnie kulisy publikacji tej klasycznej i kontrowersyjnej pozycji.

 • "Ostatni niesprawiedliwy": Potępiony

  Do kin w USA trafił właśnie "Ostatni niesprawiedliwy", film dokumentalny Claude'a Lanzmanna - autora głośnego "Shoah" z 1985 r. Nowa produkcja artysty przedstawia niezwykłą historię uznawanego przez wielu za kolaboranta szefa Żydowskiej Rady Starszych w getcie w Terezinie.

 • Branagh konspiruje

  Kenneth Branagh, znakomity brytyjski aktor i reżyser, zagra współpracownika Hitlera w amerykańskim filmie telewizyjnym, zatytułowanym "Conspiracy". Obraz będzie zapisem tajemniczego spotkania przywódców Trzeciej Rzeszy w 1942 roku, podczas którego ustalono program ostatecznego rozwiązania "kwestii żydowskiej".

 • Polacy na Jewish Film Festival w Nowym Jorku

  W Nowym Jorku po raz 23 odbywa się Jewish Film Festival. Pośród 49 prezentowanych tytułów są "Ida" Pawła Pawlikowskiego oraz krótkometrażówki Franciszki i Stefana Themersonów a także filmy produkcji bądź powstałe w koprodukcji polskiej.

 • Biografia najważniejszej filozofki XX wieku

  W piątek, 25 października, w warszawskim kinie Praha odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu o jednej z największych myślicielek XX wieku - "Hannah Arendt". Obraz wyreżyserowała Margarethe von Trotta, zaś w roli tytułowej zobaczymy Barbarę Sukową.

 • T-Mobile Nowe Horyzonty: Panorama mistrzów

  Podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w niezwykle lubianej przez widzów Panoramie ponownie znalazły się dzieła mistrzów współczesnego kina autorskiego i odkrycia, filmy nagradzane na wielkich i małych festiwalach.

 • Oscarowa szansa Meryl Streep, złamane serce Justina Biebera

  Aż 8 premierowych tytułów oglądać można od piątku na ekranach kin. Obok hollywoodzkich gwiazd: Toma Hanksa ("Ratując pana Banksa"), Meryl Streep i Julii Roberts ("Sierpień w hrabstwie Osage") oraz Aarona Eckharta ("Ja, Fankenstein") bohaterem tygodnia może zostać... Justin Bieber ("Justin Bieber. Believe").

Wideo na temat: adolf eichmann
 • Hannah Arendt

  Biograficzna opowieść o Hannah Arendt, niemieckiej teoretyk polityki i filozof, która zdawała reportaże z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna. Wielka niemiecka reżyserka Margarethe von Trotta od debiutu w 1970 roku "Utraconą częścią Katarzyny Blum", zawsze stała w kontrze do politycznego mainstreamu. W swoim najnowszym filmie przedstawia sylwetkę jednej z największych filozofek XX wieku - Hanny Arendt. Do roli tytułowej zaś zaangażowała wspaniałą aktorkę - Barbarę Sukową, nagrodzoną w...

 • Grand Budapest Hotel

  Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej. Głównym bohaterem filmu jest Monsieur Gustave H, legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje Zero Moustafa - boy hotelowy. Historia toczy się wokół kradzieży cennego renesansowego...

 • Combat Girls. Krew i honor

  Marisa, dwudziestoletnia Niemka, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, glin i wszystkich tych, których obwinia o kłopoty swojej ojczyzny. Zachowuje się prowokująco, pije, wdaje się w bójki, a do swojej kolekcji tatuaży zamierza włączyć portret Adolfa Hitlera. Jej domem jest gang neonazistów, gdzie rządzą nienawiść i przemoc, a na porządku dziennym są suto zakrapiane imprezy. Gdy przyłącza się do nich czternastoletnia Svena, Marisa staje się dla niej wzorem do naśladowania. Jest ona podręcznikowym...