• Informacje na temat:

  adolf hitler bunkry

Artykuły na temat: adolf hitler bunkry
 • Bruno Ganz zagra Hitlera

  Trwają przygotowania do realizacji filmu o ostatnich dniach Adolfa Hitlera. Jak już informowaliśmy, wielkie widowisko zostanie nakręcone w Niemczech i Rosji. Rolę wodza III Rzeszy obejmie Bruno Ganz ("Niebo nad Berlinem").

 • Niemcy: Nowy film o Hitlerze

  W połowie września, na niecały rok przed 60. rocznicą zakończenia II wojny światowej, na ekrany niemieckich kin wejdzie film o dwunastu ostatnich dniach życia wodza Trzeciej Rzeszy, Adolfa Hitlera, przed jego samobójczą śmiercią 30 kwietnia 1945 roku.

 • "Wilczy Szaniec": Komputerowy Hitler

  Z recenzenckiego obowiązku odnotowujemy premierę nowego wydawnictwa DVD. Firma Play debiutuje na rynku własną produkcją - dokumentalnym "Wilczym Szańcem. Główną kwaterą Hitlera" . "Komputerowo odtworzona historia w 3D!" - informuje napis na okładce płyty a my jeszcze przed seansem zaczynamy tęsknić za telewizyjnym cyklem Bogusława Wołoszańskiego.

 • "Upadek" 5 listopada w Polsce

  "Upadek", film Olivera Hirschbiegela ( "Eksperyment" ) opowiadający o ostatnich 12 dniach Adolfa Hitlera, trafi na ekrany polskich kin już 5 listopada. Informację o dacie polskiej premiery tytułu przekazała nam przedstawicielka firmy Monolith, dystrybutora niemieckiej produkcji.

 • Von Trier wyrzucony z Cannes!

  Duński reżyser Lars Von Trier został w czwartek ze skutkiem natychmiastowym uznany za osobę niepożądaną na festiwalu filmowym w Cannes w związku ze środową wypowiedzią dotyczącą Adolfa Hitlera - poinformowała w czwartek dyrekcja festiwalu w komunikacie.

 • Nagroda dla "Upadku"

  "Upadek" , kontrowersyjny film Olivera Hirschbiegla o ostatnich dwóch tygodniach życia Adolfa Hitlera, otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę mediów niemieckiego koncernu wydawniczego Burda. W czwartek wieczorem, 18 listopada, w Hamburgu były kanclerz Niemiec Helmut Kohl wręczył twórcom filmu oraz aktorom statuetki Bambi.

 • Sobolewski: Film von Triera znakomity!

  Lars von Trier pogubił się w wypowiedziach na temat Hitlera - powiedział krytyk Tadeusz Sobolewski, komentując fakt, że duńskiego reżysera uznano w czwartek za osobę niepożądaną na festiwalu filmowym w Cannes. Jego nowy film "Melancholia" uważa za fenomenalny.

 • Już nigdy nie przemówi publicznie?

  Kontrowersyjny duński reżyser Lars von Trier zapowiedział, że przestanie się wypowiadać publicznie. Stało się tak pod wpływem przesłuchania przez policję w sprawie rzekomego... propagowania nazizmu.

 • Film o romansie Diany "zupełnie nieprawdziwy"

  Dawny kochanek księżnej Walii Diany - dr Hasnat Khan - uznał hollywoodzki film na temat jego romansu z nią za "zupełnie fałszywy" i przewiduje, że będzie klapą. Khan i Diana byli parą przez dwa lata po rozpadzie związku księżnej z następcą tronu Karolem.

Wideo na temat: adolf hitler bunkry
 • Faust

  Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Aleksander Sokurow radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurowa o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich części byli: Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. Faust jest filmem, który na zawsze odmieni twoje życie... Faust Sokurowa nie jest adaptacją...

 • Combat Girls. Krew i honor

  Marisa, dwudziestoletnia Niemka, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, glin i wszystkich tych, których obwinia o kłopoty swojej ojczyzny. Zachowuje się prowokująco, pije, wdaje się w bójki, a do swojej kolekcji tatuaży zamierza włączyć portret Adolfa Hitlera. Jej domem jest gang neonazistów, gdzie rządzą nienawiść i przemoc, a na porządku dziennym są suto zakrapiane imprezy. Gdy przyłącza się do nich czternastoletnia Svena, Marisa staje się dla niej wzorem do naśladowania. Jest ona podręcznikowym...

 • Obrońcy skarbów

  Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.