• Informacje na temat:

  adolf hitler dyktator

Artykuły na temat: adolf hitler dyktator
 • Madonna porównała go do Hitlera

  Madonna naraziła się partii republikańskiej po tym, jak przyrównała kandydata na prezydenta USA Johna McCaina do Adolfa Hitlera.

 • Powrót Dyktatora!

  15 lutego na duży ekran znów powróci Charlie Chaplin - tym razem w filmie "Dyktator". To najbardziej kontrowersyjna w historii kina satyra na nazistowskie Niemcy i pięciokrotnie nominowane do Oscara arcydzieło, którego przestraszył się sam Hitler!

 • Jackson chwalił Hitlera!

  W ujawnionym archiwalnym nagraniu Michael Jackson chwali Adolfa Hitlera, określając nazistowskiego dyktatora słowami "genialny mówca" i "showman".

 • Hitler w wannie

  Czy można śmiać się z Hitlera? Można, co pokazał m.in Charlie Chaplin w "Dyktatorze". Czy niemieckiemu reżyserowi o żydowskich korzeniach Danielowi Levy'emu udało się to w komedii "Adolf H. - Ja wam pokażę"?

 • Bruno Ganz zagra Hitlera

  Trwają przygotowania do realizacji filmu o ostatnich dniach Adolfa Hitlera. Jak już informowaliśmy, wielkie widowisko zostanie nakręcone w Niemczech i Rosji. Rolę wodza III Rzeszy obejmie Bruno Ganz ("Niebo nad Berlinem").

 • Toronto: Ludzka twarz Hitlera

  Podczas trwającego w Toronto 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, zaprezentowano dwa filmy, próbujące zmierzyć się z nie lada wyzwaniem - ukazaniem ludzkiej twarzy Adolfa Hitlera. Jeden obraz to filmowa fikcja, drugi - historia dokumentalna, oparta na faktach.

 • Hitler wraca do Berlina

  Komedia musicalowa Mela Brooksa "Producenci" ma w tym tygodniu swą premierę w Berlinie. Na świecie musical odniósł sukces, ale w Niemczech jest wydarzeniem wyjątkowym. Towarzyszy mu bowiem pytanie: Czy Niemców tak samo rozbawi parodia Hitlera oraz tańczący w formacji swastyki SS-mani?

 • Stratovarius z Hitlerem w tle

  Timo Tolkki (gitara), Timo Kotopelto (wokal), Jörg Michael (perkusja), Jari Kainulainen (bas) i Jens Johansson (klawisze), czyli klasyczny skład Stratovarius, przygotował już materiał na nową płytę. Album zatytułowany po prostu "Stratovarius" ma się pojawić w sklepach najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września nakładem nowego wydawcy, firmy Sanctuary Records.

 • Parodia władzy, krew wampira

  "Dyktator" z kolejnym komediowym wcieleniem Saszy Barona Cohena oraz "Mroczne cienie" Tima Burtona z wampiryczną rolą Johnny'ego Deppa to najważniejsze premiery tygodnia. Do kin trafia również w piątek "Moje życie" - filmowa spowiedź Romana Polańskiego.

 • "Upadek": Debata w Krakowie

  Pod hasłem "Zwyczajne monstrum" odbyła się w czwartek, 27 października, w krakowskim kinie Kijów dyskusja na temat filmu "Upadek" Olivera Hirschbiegela, traktującego o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Obraz jest niemieckim kandydatem do Oscara.