• Informacje na temat:

  adolf hitler książka

Artykuły na temat: adolf hitler książka
 • Audrey Hepburn: Po latach odkryła okrutną prawdę o swoim ojcu!

  ...w 1935 roku w Monachium razem z żoną zjadł nawet obiad z Adolfem Hitlerem. Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany podobnie jak inni angielscy faszyści... Czytaj dalej na następnej stronie...

 • Drugi film o Adolfie Hitlerze?

  Zaledwie w piątek, 27 kwietnia, informowaliśmy, że do realizacji filmu o Adolfie Hitlerze przygotowuje się Jim Sheridan ("Moja lewa stopa", "W imię ojca", "Bokser"). Prawie równocześnie pojawiły się natomiast doniesienia, że realizacją filmu o Hitlerze zainteresowany jest również kontrowersyjny holenderski twórca Paul Verhoeven ("Nagi instynkt", "Pamięć absolutna", "Człowiek-widmo" ).

 • Jim Sheridan i Adolf Hitler

  Reżyser Jim Sheridan ("Moja lewa stopa", "W imię ojca", "Bokser") stara się przekonać Kevina Kline'a ( "Rybka zwana Wandą" , "Bardzo dziki zachód") i Ralpha Fiennesa ( "Oniegin" , "Koniec romansu" ) do udziału w swym najnowszym projekcie, filmie opowiadającym o dojściu do władzy Adolfa Hitlera.

 • "Upadek": Dyskusja o Hitlerze

  "Upadek" - film o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera wchodzi 5 listopada na ekrany polskich kin. Od pewnego czasu na łamach polskiej i niemieckiej prasy toczy się dyskusja wokół kontrowersyjnej produkcji. Obraz Olivera Hirschbiegela jest niemieckim kandydatem do Oskara w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny".

 • Niemcy: Nowy film o Hitlerze

  W połowie września, na niecały rok przed 60. rocznicą zakończenia II wojny światowej, na ekrany niemieckich kin wejdzie film o dwunastu ostatnich dniach życia wodza Trzeciej Rzeszy, Adolfa Hitlera, przed jego samobójczą śmiercią 30 kwietnia 1945 roku.

 • "Złodziejka książek": Wierna czytelniczka

  Scenariusz filmu "Złodziejka książek" powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa australijskiego pisarza Markusa Zusaka pod tym samym tytułem.

 • Video, DVD: "Upadek"

  W czwartek, 31 marca, na video i DVD (do wypożyczenia) debiutuje wojenny dramat "Upadek" Olivera Hirschbiegela - filmowa opowieść o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Zdarzają się w historii kina obrazy, które wpisują się w dyskusję o wiele ważniejszą, niż rozważania krytyków filmowych. Pojawiają się w kinach i prowokują przemyślenia wykraczające daleko poza horyzont sztuki filmowej. Takim

 • "Upadek" 5 listopada w Polsce

  "Upadek", film Olivera Hirschbiegela ( "Eksperyment" ) opowiadający o ostatnich 12 dniach Adolfa Hitlera, trafi na ekrany polskich kin już 5 listopada. Informację o dacie polskiej premiery tytułu przekazała nam przedstawicielka firmy Monolith, dystrybutora niemieckiej produkcji.

 • Nagroda dla "Upadku"

  "Upadek" , kontrowersyjny film Olivera Hirschbiegla o ostatnich dwóch tygodniach życia Adolfa Hitlera, otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę mediów niemieckiego koncernu wydawniczego Burda. W czwartek wieczorem, 18 listopada, w Hamburgu były kanclerz Niemiec Helmut Kohl wręczył twórcom filmu oraz aktorom statuetki Bambi.

 • Clooney o dziełach zrabowanych przez nazistów

  George Clooney nakręci film o historykach sztuki, którzy w szeregach aliantów zajmowali się poszukiwaniem dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów. Film powstanie na podstawie książek Roberta M. Edsela. W piątek, 28 czerwca, autor gościł w Warszawie.