• Informacje na temat:

  adolf hitler obraz

Artykuły na temat: adolf hitler obraz
 • Kontrowersje wokół serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  ...chronologię oraz rozpowszechniany wizerunek Polaków. "Nie pokazano m.in. poparcia niemieckiego społeczeństwa dla Adolfa Hitlera już w latach 30. XX w." - podkreślił izraelski dyplomata, akcentując, że(...) obraz w reż. Philippa Kadelbacha, po raz pierwszy zaprezentowany niemieckim telewidzom w marcu, ukazuje II wojnę światową przez pryzmat losów pięciorga młodych berlińczyków: oficera Wehrmachtu Wilhelma...

 • "Snajper": "Adolf Hitler byłby dumny"

  Kontrowersyjny twórca filmów dokumentalnych, Nick Broomfield, agresywnie zaatakował najnowszy obraz Clinta Eastwooda. Film "Snajper" określił mianem "faszystowskiego", a jego twórców oskarżył o szerzenie propagandy podobnej do hitlerowskiej.

 • Hitler do poprawki

  Amerykańska stacja CBS, która przygotowuje wywołującą wiele kontrowersji telewizyjną mini-serię opowiadającą o losach Adolfa Hitlera, wodza III Rzeszy, w związku z licznymi protestami, postanowiła poprawić scenariusz opowieści. Realizację obrazu oprotestowały środowiska żydowskie, zarzucające producentom, iż zamierzają w filmie ukazać jedynie wczesne lata życia Hitlera i zupełnie pominąć wątek

 • Hitler w komediowej tonacji

  Szwajcarskie reżyser żydowskiego pochodzenia Dani Levy, który w 2005 roku podbił niemiecką publiczność komedią "Alles auf Zucker!", opowiadającą o sytuacji Żydów we współczesnych Niemczech, zamierza nakręcić film o Adolfie Hitlerze. Zdjęcia do kontrowersyjnego "Mein Fuhrer" rozpoczną się jeszcze w styczniu.

 • Bruno Ganz zagra Hitlera

  Trwają przygotowania do realizacji filmu o ostatnich dniach Adolfa Hitlera. Jak już informowaliśmy, wielkie widowisko zostanie nakręcone w Niemczech i Rosji. Rolę wodza III Rzeszy obejmie Bruno Ganz ("Niebo nad Berlinem").

 • Oscarowy Hitler?

  Czy film starający się ukazać "ludzką twarz" Adolfa Hitlera ma szansę na oscarowe laury? Oliver Hirschbiegel, reżyser obrazu "Upadek" , ma nadzieję, że tak. Film startuje w walce o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny". W walce o cenną nagrodę obraz zmierzy się z filmami "Yesterday" , "W stronę morza" , "Pan od muzyki" , "As It Is In Heaven" .

 • Powrót Dyktatora!

  15 lutego na duży ekran znów powróci Charlie Chaplin - tym razem w filmie "Dyktator". To najbardziej kontrowersyjna w historii kina satyra na nazistowskie Niemcy i pięciokrotnie nominowane do Oscara arcydzieło, którego przestraszył się sam Hitler!

 • Video, DVD: "Upadek"

  W czwartek, 31 marca, na video i DVD (do wypożyczenia) debiutuje wojenny dramat "Upadek" Olivera Hirschbiegela - filmowa opowieść o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Zdarzają się w historii kina obrazy, które wpisują się w dyskusję o wiele ważniejszą, niż rozważania krytyków filmowych. Pojawiają się w kinach i prowokują przemyślenia wykraczające daleko poza horyzont sztuki filmowej. Takim

 • Jim Sheridan i Adolf Hitler

  Reżyser Jim Sheridan ("Moja lewa stopa", "W imię ojca", "Bokser") stara się przekonać Kevina Kline'a ( "Rybka zwana Wandą" , "Bardzo dziki zachód") i Ralpha Fiennesa ( "Oniegin" , "Koniec romansu" ) do udziału w swym najnowszym projekcie, filmie opowiadającym o dojściu do władzy Adolfa Hitlera.

 • Hitler w wannie

  Czy można śmiać się z Hitlera? Można, co pokazał m.in Charlie Chaplin w "Dyktatorze". Czy niemieckiemu reżyserowi o żydowskich korzeniach Danielowi Levy'emu udało się to w komedii "Adolf H. - Ja wam pokażę"?

Wideo na temat: adolf hitler obraz
 • Faust

  Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Aleksander Sokurow radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurowa o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich części byli: Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. Faust jest filmem, który na zawsze odmieni twoje życie... Faust Sokurowa nie jest adaptacją...

 • Combat Girls. Krew i honor

  Marisa, dwudziestoletnia Niemka, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, glin i wszystkich tych, których obwinia o kłopoty swojej ojczyzny. Zachowuje się prowokująco, pije, wdaje się w bójki, a do swojej kolekcji tatuaży zamierza włączyć portret Adolfa Hitlera. Jej domem jest gang neonazistów, gdzie rządzą nienawiść i przemoc, a na porządku dziennym są suto zakrapiane imprezy. Gdy przyłącza się do nich czternastoletnia Svena, Marisa staje się dla niej wzorem do naśladowania. Jest ona podręcznikowym...

 • Teoria wszystkiego

  Obraz opowiada o młodości Stephena Hawkinga i jego związku z Jane Wilde. Para poznała się podczas studiów w Cambridge. Scenariusz powstał na bazie opublikowanych wspomnień Wilde zatytułowanych "Travelling to Infinity: My life with Stephen".