• Informacje na temat:

  adolf hitler żył po wojnie

Artykuły na temat: adolf hitler żył po wojnie
 • Niemcy: Nowy film o Hitlerze

  W połowie września, na niecały rok przed 60. rocznicą zakończenia II wojny światowej, na ekrany niemieckich kin wejdzie film o dwunastu ostatnich dniach życia wodza Trzeciej Rzeszy, Adolfa Hitlera, przed jego samobójczą śmiercią 30 kwietnia 1945 roku.

 • Żyd zrobił komedię o Hitlerze

  W przyszłym tygodniu niemieccy kinomani będę mieli okazję zobaczyć film tematycznie związany z drugą wojną światową ukazaną z innego punktu widzenia.

 • Hitler wraca do Berlina

  Komedia musicalowa Mela Brooksa "Producenci" ma w tym tygodniu swą premierę w Berlinie. Na świecie musical odniósł sukces, ale w Niemczech jest wydarzeniem wyjątkowym. Towarzyszy mu bowiem pytanie: Czy Niemców tak samo rozbawi parodia Hitlera oraz tańczący w formacji swastyki SS-mani?

 • "Upadek": Debata w Krakowie

  Pod hasłem "Zwyczajne monstrum" odbyła się w czwartek, 27 października, w krakowskim kinie Kijów dyskusja na temat filmu "Upadek" Olivera Hirschbiegela, traktującego o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Obraz jest niemieckim kandydatem do Oscara.

 • Miłość i wojna

  Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes "Życie Adeli", nowa komedia Juliusza Machulskiego "AmbaSSada", sequel "Maczety" i nowa wersja "Carrie" - m.in. te filmy trafią na ekrany polskich kin w piątek, 18 października.

 • Nagroda dla "Upadku"

  "Upadek" , kontrowersyjny film Olivera Hirschbiegla o ostatnich dwóch tygodniach życia Adolfa Hitlera, otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę mediów niemieckiego koncernu wydawniczego Burda. W czwartek wieczorem, 18 listopada, w Hamburgu były kanclerz Niemiec Helmut Kohl wręczył twórcom filmu oraz aktorom statuetki Bambi.

 • Von Trier wyrzucony z Cannes!

  Duński reżyser Lars Von Trier został w czwartek ze skutkiem natychmiastowym uznany za osobę niepożądaną na festiwalu filmowym w Cannes w związku ze środową wypowiedzią dotyczącą Adolfa Hitlera - poinformowała w czwartek dyrekcja festiwalu w komunikacie.

 • Riefenstahl ranna

  Leni Riefenstahl, ulubiona reżyserka Adolfa Hitlera, cudem uniknęła śmierci. Od czwartku leczy połamane żebra, po tym, jak jej helikopter musiał awaryjnie lądować w El Obeid, 350 km na południowy-zachód od stolicy Sudanu - Chartumu. 97-letnia artystka 10 dni temu przybyła do Afryki, aby sfotografować nubijskich zapaśników.

 • "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 3D": Star Wars Muppet Show

  "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 3D" ("Star Wars: Episode I - The Phantom Menace"), reż. George Lucas, USA 1999/2011, dystrybutor Imperial - Cinepix, ponowna premiera kinowa 10 lutego 2012 roku.

 • Sobolewski: Film von Triera znakomity!

  Lars von Trier pogubił się w wypowiedziach na temat Hitlera - powiedział krytyk Tadeusz Sobolewski, komentując fakt, że duńskiego reżysera uznano w czwartek za osobę niepożądaną na festiwalu filmowym w Cannes. Jego nowy film "Melancholia" uważa za fenomenalny.