• Informacje na temat:

  adrien brody polański

Artykuły na temat: adrien brody polański
 • ...39-letni aktor Adrien Brody znalazł wreszcie ukochaną. Jest nią młodsza o piętnaście lat studentka Lara Lieto.

 • Oscarowy Adrien Brody

  Adrien Brody , zdobywca Oscara za rolę w filmie "Pianista" Romana Polańskiego , ogłosi wraz z Frankiem Piersonem, prezesem Amerykańskiej Akademii Filmowej, nominowanych do tegorocznej edycji prestiżowych wyróżnień. Nominacje zostaną ogłoszone 25 stycznia.

 • Polański znalazł filmowego Szpilmana

  Roman Polański pracuje, jak wiadomo, nad swym nowym filmem "The Pianist", który będzie opowiadał o losach pianisty Władysława Szpilmana podczas II wojny światowej. Po kilku miesięcznych poszukiwaniach odtwórcy roli głównej, reżyser nareszcie znalazł odpowiedniego aktora. Szpilmana zagra Adrien Brody, który w swojej karierze wystąpił na razie w epizodycznych rolach w takich filmach jak "Mordercze

 • Polański na niemieckiej premierze "Pianisty"

  Roman Polański weźmie udział w niemieckiej premierze "Pianisty" , zaplanowanej na najbliższy poniedziałek, 21 października, w Berlinie. Gośćmi uroczystego pokazu będą także aktorzy Adrien Brody i Thomas Kretschmann. Jak zapowiada agencja DPA, w pokazie premierowym weźmie udział także przewodniczący Bundestagu, Wolfgang Thierse.

 • Adrien Brody w erotycznym thrillerze

  Adrien Brody oraz Emmanuelle Seigner dołączyli do obsady thrillera "Giallo". Film jest najnowszą produkcją włoskiego mistrza horroru Dario Argento.

 • Adrien Brody nie lubi brzydkich fanek

  Amerykański aktor Adrien Brody (31 l.) na pewno nie zyskał sympatii fanek swoją niedawną wypowiedzią, w której powiedział, iż nie lubi, gdy niebyt urodziwe panie niespodziewanie rzucają się na niego i całują go.

 • Roman Polański w sądzie

  Reżyser Roman Polański ( "Dziecko Rosemary" , "Pianista" ) zamierza pozwać do sądu brytyjskie pismo Vanity Fair . Powodem jest artykuł, który ów kolorowy magazyn opublikował w swoim numerze z lipca 2002 roku. W tekście zarzucono polskiemu filmowcowi, jakoby podczas drogi na pogrzeb zamordowanej 34 lata wcześniej żony zalecał się do zupełnie obcej kobiety.

 • Adrien Brody w "The Woods"

  Być może obsada nowego filmu M. Night Shyamalana ( "Szósty zmysł" , "Niezniszczalny" ) wzbogaci się o kolejny "nabytek". Tym razem do ekipy "The Woods" dołączyć ma sam Adrien Brody, zdobywca nagrody Oscara za "Pianistę" Romana Polańskiego. Zdjęcia do projektu rozpoczną się w październiku.

 • Polański zwycięża w Cannes!

  W niedzielę wieczorem, 26 maja, podczas uroczystej ceremonii zakończenia 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes poznaliśmy laureatów jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Złotą Palmę zdobył Roman Polański za film "Pianista". Dwa wyróżnienia otrzymał obraz "Człowiek bez przeszłości" Aki Kaurismäkiego, także wymieniany jako jeden z faworytów festiwalu.

 • Polański i Kaurismäki faworytami do Złotej Palmy

  Twórca "Pianisty" Roman Polański oraz reżyser "Człowieka bez przeszłości" Aki Kaurismäki to faworyci do Złotej Palmy - uznała agencja DPA. Pierwszy prasowy pokaz "Pianisty" odbył się w Cannes w piątek, 24 maja, przed południem. "Polański stworzył gęstą atmosferę nieustannego strachu i upokorzeń, oczekiwań i zamknięcia w warunkach straszliwego głodu" - napisała korespondentka DPA, Karin Zintz.

Wideo na temat: adrien brody polański
 • Polański. Ścigany i pożądany

  Dokument "Polański. Ścigany i pożądany" próbuje odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę wydarzyło się w 1977 roku i dlaczego Roman Polański, oskarżony o gwałt na 13-latce, uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Półtoragodzinny film dokumentalny "Polański. Ścigany i pożądany" powstawał pięć lat. W tym czasie reżyserka, Marina Zenovich, zdołała dotrzeć do najważniejszych osób związanych z głośnym procesem, w tym do samej ofiary Samanthy Gailey. Wywiady, które znalazły się w...

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Istota

  Najnowszy cud nauki to największe zagrożenie dla ludzkości... Twórcy "Labiryntu Fauna" i "Cube" łączą talenty w nowatorskim thrillerze sci-fi. Para ambitnych naukowców rzuca wyzwanie prawom natury, rozpoczynając w tajemnicy eksperyment, który polega na skrzyżowaniu ludzkiego i zwierzęcego DNA. Badacze są przekonani, że efektem ich działań będzie udoskonalona wersja człowieka. Jednak istota, którą powołują do życia, okazuje się śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla swoich stwórców, ale i całej...