• Informacje na temat:

  afera z travolta

Artykuły na temat: afera z travolta
 • Mike Nichols nie żyje

  19 listopada zmarł Mike Nichols, jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. Twórca "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwenta", "Pracującej dziewczyny" i "Bliżej" odszedł niespełna dwa tygodnie po swoich 83. urodzinach.

 • Schwarzenegger i Willis niezniszczalni

  Gwiazdorzy kina akcji, specjalizujący się w rolach twardzieli - Arnold Schwarzenegger i Bruce Willis - dołączyli do obsady drugiej odsłony "Niezniszczalnych".

 • Twórca "Szklanej pułapki" w więzieniu

  John McTiernan, reżyser "Predatora" i "Szklanej pułapki", spędzi rok w więzieniu - zadecydował wczoraj amerykański Sąd Najwyższy.

 • Czym żył show-biznes w 2009 roku?

  Zdrady, pobicia, tajemnicze zgony, aresztowania - przypominamy najgłośniejsze wydarzenia 2009 roku, w które zamieszane były największe gwiazdy show biznesu.

 • Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in.: Jan Machulski, Stanisław Różewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Marek Walczewski. W czerwcu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Farrah Fawcett. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Patricka Swayze'ego. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Elmore Leonard na wagę złota

  Amerykański pisarz Elmore Leonard, na podstawie prozy którego powstały m.in. obrazy "15.10 do Yumy" , "Co z oczu, to z serca" , "Dorwać małego" i "Jackie Brown" , jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych autorów Hollywood. Szanowany twórca promował ostatnio nowy kryminał, "Mr. Paradise", i przy tej okazji opowiedział o najnowszych ekranizacjach swoich książek. Okazuje się, że w różnych stadiach na etapie realizacji lub przygotowań do produkcji jest obecnie aż... dziesięć...

 • Mike Nichols: Nie tylko "Absolwent"

  Mimo że jego nazwisko nie jest może tak głośne, jak innych uznanych amerykańskich reżyserów, to każdy szanujący się miłośnik X muzy widział przynajmniej kilka jego filmów. To właśnie jeden z nich - kultowy już "Absolwent", zapewnił mu kinematograficzną nieśmiertelność.