• Informacje na temat:

  afgańscy talibowie

Artykuły na temat: afgańscy talibowie
 • W ciemności

  ...patrolu w jednej z wiosek. Nagle pani porucznik wpada do dołu i znika pod ziemią. Wzywa Malbora na pomoc. W tym samym czasie talibowie zaczynają opróżniać magazyn z bronią. Żołnierze Konasza...

 • Porwana przez talibów. Kto jej pomoże?

  "Terytorium wroga", z Diane Kruger w roli porwanej przez talibów odważnej dziennikarki, trafi w piątek, 9 marca, do kin w Polsce. Francuscy twórcy filmu, reżyser i scenarzysta Stephane Rybojad oraz autor zdjęć David Jankowski, pochodzą z rodzin o polskich korzeniach.

 • Polska jak Afganistan

  .... "Podobna sytuacja miała miejsce w Adżiristanie w prowincji Ghazni. Talibowie zmusili mieszkańców afgańskiej wioski, żeby oddali dary od ISAF. Potem zrobili z nich wielki stos i podpalili...

 • C.O.C. na rzecz afgańskich kobiet

  18 października w sali Rialto Theater, w Raleigh, w Stanach Zjednoczonych, odbędzie się specjalny pokaz DVD "Live Volume" grupy Corrosion Of Conformity. Cały dochód z biletów z imprezy, zatytułowanej "Live Volume: The Movie ", zostanie przeznaczony na rzecz organizacji Afghan Women's Mission z Pasadeny, w Kalifornii.

 • "Six": History zrealizuje drugi sezon

  Stacja History zdecydowała się zamówić drugi sezon serialu "Six". Najnowsza seria będzie liczyć dziesięć odcinków.

 • Zapis współczesnego Kabulu

  16 stycznia o godz. 19.30 w warszawskim kinie Luna odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Latawce" w reżyserii Beaty Dzianowicz, będącego "zapisem współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego siedemnastolatka".

 • "Six": Premiera nowego serialu

  W piątek, 20 stycznia o godz. 20.10 w HBO będzie można obejrzeć pierwszy odcinek nowego serialu sensacyjnego "Six". Jego twórcy prezentują opartą na prawdziwych wydarzeniach historię legendarnego Navy SEAL Team Six – amerykańskiego oddziału żołnierzy do zadań specjalnych. Premierowy odcinek dostępny będzie już 19 stycznia, dzień po amerykańskiej premierze, w serwisie internetowym HBO GO.

 • Misja: Nakręcić Afganistan w Polsce

  W Niegowie, na terenie kopali piasku, ekipa serialu "Misja: Afganistan" realizowała sceny, w których żołnierze z plutonu dowodzonego przez porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński) rozdają dary w wiosce afgańskiej, którą na potrzeby serialu stworzył scenograf Grzegorz Piątkowski.

 • Fatima

  Pod główną bramą bazy zjawia się 12-letni Asad na starym skuterze. Chłopiec prosi żołnierzy o pomoc. Okazuje się, że jego siostra Fatima została oskarżona...

 • "Ocalony": W hołdzie bohaterom

  "Ocalony" Petera Berga to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia wprost z czeluści afgańskiego piekła, trzymający w napięciu dramat wojenny na miarę "Szeregowca Ryana" i "Helikoptera w ogniu". Fabuła koncentruje się na emocjach towarzyszących żołnierzom w walce o przetrwanie i konsekwencjach kolejnych, niezwykle trudnych decyzji.