• Informacje na temat:

  afganska dzieci

Artykuły na temat: afganska dzieci
 • Serialowy przewodnik

  ...w obronie Zbyszka, którego celowo zaczepiły dzieciaki na osiedlu. Przy okazji dostrzega, że nowy sąsiad jest kompletnie bezradny i nieszkodliwy. Grzegorz akceptuje decyzję syna o porzuceniu nauki...

 • O afgańskiej tragedii

  Głośna sprawa ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski Nangar Khel stała się tematem ballady rockowej grupy The Poise Rite.

 • Odkodowana premiera "Bez tajemnic"

  ...ludzi, których tak naprawdę często ma serdecznie dosyć. Ma własne kłopoty, żonę, która go zdradza, nie potrafi wychować swoich dzieci, aż w końcu decyduje się pójść do swojej przyjaciółki, terapeutki(...) z przeżyć Szymona. Tak naprawdę, wychodzą z niego problemy związane z jego dzieciństwem, wychodzi z niego to, że nie może sobie ze sobą poradzić - opowiada o swoim bohaterze Marcin Dorociński. Środa...

 • C.O.C. na rzecz afgańskich kobiet

  18 października w sali Rialto Theater, w Raleigh, w Stanach Zjednoczonych, odbędzie się specjalny pokaz DVD "Live Volume" grupy Corrosion Of Conformity. Cały dochód z biletów z imprezy, zatytułowanej "Live Volume: The Movie ", zostanie przeznaczony na rzecz organizacji Afghan Women's Mission z Pasadeny, w Kalifornii.

 • Trwają ostatnie próby przed wielkim koncertem "Pavarotti & Friends for Afghanistan", który odbędzie się we wtorek, 29 maja, wieczorem we włoskiej Modenie. Jak co roku, Luciano Pavarotti zaprasza do swojego rodzinnego miasta światowe gwiazdy muzyki pop. Tym razem pieniądze z tego największego koncertu dobroczynnego we Włoszech, mają być przeznaczone na pomoc dla afgańskich dzieci.

 • Zapis współczesnego Kabulu

  16 stycznia o godz. 19.30 w warszawskim kinie Luna odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Latawce" w reżyserii Beaty Dzianowicz, będącego "zapisem współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego siedemnastolatka".

 • Apel Dody do narodu

  Dramatyczny w tonie "apel do narodu" wystosowała Doda na swojej oficjalnej stronie. Wokalistka oburza się losem żołnierzy oskarżonych o popełnienie zbrodni wojennej w afgańskiej wiosce Nangar Khel.

 • Trudne wybory, ciężkie decyzje

  Polska "Obietnica", rumuńska "Pozycja dziecka", a także hollywoodzkie "Witaj w klubie" i "Ocalony" - te filmy w piątek, 14 marca, zadebiutują na ekranach naszych kin.

 • Jolie otworzyła szkołę w Afganistanie

  Dzięki Ambasadorce Dobrej Woli UNHCR - Angelinie Jolie - swoje drzwi otworzyła nowa szkoła dla dziewczynek w Afganistanie.

 • Bohaterowie "South Park" kontra Osama bin Laden

  W najnowszym odcinku popularnego animowanego serial u "South Park", jego bohaterowie wybiorą się do Afganistanu, aby tam rozprawić się z najsłynniejszym na świecie terrorystą Osamą bin Ladenem. Jak zapowiadają twórcy serii, Cartman - jeden z bohaterów - zaatakuje terrorystę drewnianym młotkiem.

Wideo na temat: afganska dzieci
 • Duże dzieci

  Komedia "Duże dzieci" to opowieść o pięciu przyjaciołach z dzieciństwa, którzy spotykają się po raz pierwszy od 30 lat i odkrywają, że dorastanie wcale nie jest jednoznaczne z dojrzewaniem. W weekend przypadający na święto 4 lipca, pięciu przyjaciół z dzieciństwa /Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade i Rob Schneider/ spotyka się po 30 latach, aby wziąć udział w pogrzebie ukochanego trenera koszykówki. Wraz z rodzinami zatrzymują się w domku nad jeziorem należącym do zmarłego...

 • Wilcze dzieci

  Niezwykła opowieść o matce chłopca i dziewczynki, okazjonalnie przemieniających się w wilki. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku-wilku Mamoru Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hosoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają ofiary wilkom...

 • Dzieci Ireny Sendlerowej

  Film oparty na książce Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu" opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta. Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom - Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko...