• Informacje na temat:

  afryka to ciekawy ląd

Artykuły na temat: afryka to ciekawy ląd
 • "Na dobre i na złe": Mateusz Damięcki odchodzi z serialu!

  ...z szefem. Odważny, ciekawy świata i ludzi, Adam robi wszystko, aby pomóc pacjentom, którzy mu zaufali. Wybierając medycynę, poszedł w ślady starszej siostry, która aktualnie mieszka w Kanadzie. I to właśnie dzięki niej chce przyłączyć się do Lekarzy Bez Granic i pojechać na misję do Afryki. Przed podróżą na Czarny Ląd, doktor Żmuda postanawia jednak odwiedzić rodzinny Kazimierz nad Wisłą...

 • Trzy serialowe hity na DVD

  Oto nie lada gratka dla fanów seriali. 19 lipca w sklepach zadebiutowała na DVD produkcja "24 godziny: Wybawienie", a dzień później pierwsze sezony "Dextera" i "Californication".

 • Piórem recenzenta: Nowości w kinie

  W tym tygodniu do polskich kin weszło aż sześć nowych filmów. Na który z nich warto się wybrać? Co zrobić, żeby się nie rozczarować? Lektura fragmentów recenzji kilku znanych polskich krytyków powinna ułatwić prawidłowy wybór. W końcu krytycy powinni znać się na filmach najlepiej.

 • "W duchu zwycięstwa i triumfu"

  Jedni postrzegali The Darkness jako szczyt obciachu, inni jako zespół, który przywrócił muzyce popularnej rocka w klasycznej formie. Jedni zachwycali się przebojową i świeżą debiutancką płytą "Permission To Land" (2003), inni wyśmiewali nudny i wtórny album numer dwa - "One Way Ticket To Hell... And Back" (2005).

 • "My się dobrych wzorców nie wstydzimy"

  Jarosław Hejenkowski, autor "Encyklopedii Polskiego Reggae" i redaktor naczelny ogólnopolskiego reggae-kwartalnika "Free Colours", nazwał Paraliż Band najlepszym w Polsce zespołem roots reggae.

 • Darek Malejonek: „Wierzymy w to, co śpiewamy”

  Grupa 2TM2,3 początkowo miała być jednorazowym projektem studyjnym kilku dobrze znanych muzyków rockowych – Licy (Acid Drinkers), Darka Malejonka (Houk) i Tomasza Budzyńskiego (Siekiera, Armia). Połączyła ich miłość do grania ostrego rocka i... Biblii. Nic dziwnego, że muzyce zespołu, nazywanego potocznie Tymoteusz, przyklejono etykietę „rock chrześcijański”. Tymczasem na rynku ukazał się już trzeci album firmowany nazwą 2TM2,3 - „Pascha 2000”. Z tej okazji Konrad Sikora rozmawiał z Darkiem...

 • "Historię piszą zwycięzcy"

  Ani black metal, ani thrash metal, ani viking metal - "Destroyer Of Worlds", najnowsza płyta szwedzkiej formacji Bathory to połączenie tych wszystkich gatunków, oryginalne podsumowanie muzycznej drogi przebytej od 1983 roku przez Quorthona. Nie jest to być może dzieło na miarę "Blood, Fire, Death" czy "Hammerheart", ale z całą pewnością mylą się ci, którzy mówią o świetności Bathory w czasie przeszłym. Z Quorthonem Sethem, niepoprawnym gadułą i wielkim fanem sportu rozmawiał Jarosław Szubrycht.

 • "Powiew świeżości nad otwartą mogiłą"

  Dobre cztery lata fani Huntera czekali na nowy album swoich ulubieńców. Niebywale wielobarwny brzmieniowo "HellWood", którego premiera odbyła się w połowie kwietnia 2009 roku, wydaje się największym osiągnięciem formacji ze Szczytna, płytą kompletną nie tylko pod względem muzycznym. O wszystkim w rozmowie z Bartoszem Donarskim opowiedział nam lider, wokalista i gitarzysta w jednej osobie, spiritus movens całego zamieszania, jak zawsze wysoce elokwentny Drak.