• Informacje na temat:

  afrykanie w polsce

Artykuły na temat: afrykanie w polsce
 • Julia Wyszyńska: Boję się, że ktoś do mnie strzeli

  Julia Wyszyńska (31 l.) w głośnym spektaklu "Klątwa" symuluje seks oralny z figurą przypominającą papieża. Atmosfera wokół sztuki nadal jest tak gorąca, że aktorka obawia się o własne życie.

 • Wraca "Skins"!

  ...pomóc w walce przeciw rasizmie. I tym twórcy zajęli się już na wstępie. Czekacie na kolejne odcinki? Ja już nie mogę się doczekać. Będę zmuszony wykupić odcinki online, gdyż w Polsce nie zanosi się na...

 • Nie ma żadnych granic

  ...w Polsce się robi według scenariuszy Ilony Łepkowskiej. Czyli jedynym celem twórców jest zarobienie pieniędzy. Ale ponieważ kino w ogóle zostało wymyślone po to, by zarabiać pieniądze, nie można tej(...) naprawdę niezależny - "independent", jak mówią Amerykanie - jaki widziałem w Polsce od lat. Pan już nie będzie kręcił? Andrzej Żuławski: Gdy mój syn zaczął robić "Chaos" i zobaczyłem, jak on...

 • AfryKamera: Afryka w obiektywie Afrykanów

  Już od 19 do 26 kwietnia w Warszawie rusza VII AfryKamera - Festiwal Filmów Afrykańskich - jedyny w Polsce festiwal pokazujący Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów.

 • Zdrojewski broni Wojewódzkiego

  Interwencja w sprawie udziału Kuby Wojewódzkiego w przygotowaniach do koncertu inaugurującego polską prezydencję byłaby "naruszeniem podstawowych zasad" - uważa Bogdan Zdrojewski. O odsunięcie Wojewódzkiego od projektu apeluje komitet praw Afrykanów.

 • Różne oblicza Czarnego Lądu

  IV Festiwal Filmów Afrykańskich "AfryKamera" dobiegł końca. 3 maja w Krakowie w czasie uroczystego zakończenia zostały wręczone nagrody najlepszych filmów konkursowych.

 • Nieustający debiutant

  Jadł przeterminowane pralinki od Jana Pawła II, szuka na Youtube muzyki sprzed lat, by poczuć się młodo i jest zachwycony Afryką. Niedawno nagrywał w Kamerunie część ścieżki dźwiękowej do dokumentu "Jan Paweł II. Szukałem Was...", który 11 marca trafił do kin. Płyta z muzyką do filmu jest już w sprzedaży.

 • "W Afryce drzemie przyszłość muzyki"

  Maleo Reggae Rockers jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych "marek" na polskim rynku muzycznym, związanym z reggae. A wokalista i założyciel zespołu Darek Malejonek to postać nietuzinkowa oraz niezwykle barwna. MRR ogrywa się właśnie ze świeżym materiałem muzycznym przygotowanym na nową płytę.

 • Ostatnie takie miejsce na świecie

  Przez ostatnie tygodnie żyłem w innym świecie. Los rzucił mnie na jeden z najwspanialszych festiwali ludzi kultury, jaki można sobie wyobrazić - 13. Camerimage Festiwal w Łodzi. Było to zdarzenie tak zjawiskowe, że teraz z trudem wracam na ziemię.

 • Świat Prawdziwej Muzyki

  Zobaczyłem swoje zdjęcie, którym udekorowano mój poprzedni felieton i osłabłem. Nie znam faceta. W rzeczywistości nie mam już biało-czarnej brody, ważę o 8 kg mniej, nie noszę tego (ani chwilowo żadnego innego) kapelusza. List gończy z taką fotką nigdy by mnie nie pojmał. Tak to jest, jak się dostarcza Interii swoje fotki raz na pół roku. Dlatego od dziś będę do tekstów załączał aktualne foto pyknięte nędzną komórką. Jakość gówniana, wiadomo, ale przynajmniej prawda będzie zbliżona do prawdy.