• Informacje na temat:

  afrykańskie powietrze w polsce

Artykuły na temat: afrykańskie powietrze w polsce
 • Zbliża się Ińskie Lato Filmowe

  W malowniczym Ińsku, w dniach 3-12 sierpnia, odbędzie się 34. edycja Ińskiego Lata Filmowego - jednego z najstarszych filmowych festiwali w Polsce.

 • Afryka Claire Denis

  Filmy francuskiej reżyserki Claire Denis konsekwentnie pomijane są przez polskich dystrybutorów kinowych. Jej poprzedni obraz "35 rumów" można było oglądać w Polsce wyłącznie na festiwalowych pokazach, najnowszy - "Biała Afryka" - ukazał się właśnie na DVD.

 • Gigantyczny ekran IMAX w Krakowie

  W nowym krakowskim centrum rozrywkowo-handlowym Plaza Centers powstało drugie w Polsce trójwymiarowe kino Panasonic IMAX. W środę, 14 listopada, wyspecjalizowana w robotach wysokościowych ekipa zainstalowała gigantyczny ekran, na którym już od grudnia wyświetlane będą wielkoformatowe filmy. W kinie zainstalowano również największy na świecie, 600-kilogramowy projektor filmowy.

 • Co na festiwalu Dwa Brzegi?

  Festiwal filmowy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w tym roku po raz piąty. Przez tydzień, podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie można obejrzeć m.in. retrospektywę włoskiego kina, filmy Andrzeja Kondratiuka oraz nieznane obrazy ze Zbigniewem Zamachowskim.

 • "Nie tworzę własnego wizerunku, po prostu go mam"

  Bezkompromisowy, bezczelny i bezpardonowy. Na scenie tworzący show zrozumiałe jemu samemu i grupie fanów z nastawieniem wyjątkowo rozrywkowym. Posiadający swoją definicję na wszystkie rzeczy i zjawiska w przyrodzie. Od początku śmiało "idzie po swoje". Mowa o DonGURALesko, z którym rozmawiała Aneta Błażejczyk ("Magazyn Hip Hop").

 • Jimi Hendrix wiecznie żywy

  Jimi Hendrix, który zmarł dokładnie 40 lat temu, wielkim gitarzystą był. I kropka. Sprawdzamy jednak, kto próbuje do jego spuścizny podejść nie na kolanach, lecz choć trochę szarpiąc rockową świętość.

 • "Najlepsze dopiero nadejdzie"

  "Zgodziliśmy się z tym, że doszliśmy do końca drogi" - tymi słowami na początku 2010 roku muzycy grupy Scorpions zapowiedzieli zakończenie trwającej 45 lat kariery. Paweł Mąciwoda, polski basista niemieckiej formacji, w rozmowie z Michałem Boroniem zostawia fanom iskierkę nadziei...