• Informacje na temat:

  agata kulesza jako róża

Artykuły na temat: agata kulesza jako róża
 • Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza: Konflikt między nimi narasta?

  Lubiły się i wspierały od czasów szkoły aktorskiej. Cieszyły się ze swoich sukcesów. Ale ostatnio Agata Kulesza (44 l.) sprawiła Małgorzacie Kożuchowskiej (44 l.) dużą przykrość... Czy to zniszczy ich relacje?

 • Orły 2015: Nominacje ogłoszone!

  Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. O nagrodę w kategorii najlepszy film roku konkurować będą produkcje "Bogowie", "Jack Strong" i "Miasto 44". Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 marca 2015 roku.

 • Jest tak zwyczajna, że aż nudna!

  Agata Kulesza, czyli Carmen z "Krwi z krwi", nie zawsze była zadowolona z propozycji, jakie dostawała. Mówi, że kilka ról zagrała tylko dlatego, żeby zarobić na zapłacenie rachunków.

 • Agata Kulesza: Miałam szczęście

  Agata Kulesza odebrała w poniedziałek, 10 marca, Orła za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie "Ida" Pawła Pawlikowskiego. To już druga nagroda Polskiej Akademii Filmowej w karierze aktorki. Poprzedniego Orła odebrała w 2012 roku za rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Róża".

 • Nominowani do Orłów 2012

  ...- "W ciemności". Najlepsza Główna Rola Kobieca: Roma Gąsiorowska - "Ki"; Agata Kulesza - "Róża"; Agnieszka Grochowska - "W ciemności". Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca: Kinga Preis - "Róża(...) drugoplanowe role w filmach "Róża" i "W ciemności". Dotychczas Kinga zdobyła już dziesięć nominacji i trzykrotnie triumfowała jako najlepsza aktorka - Orły za najlepszą główną rolę kobiecą dostała...

 • Agata Kulesza kocha swój zawód

  Jedna z najbardziej znanych polskich aktorek, Agata Kulesza, obchodzi w piątek 42. urodziny. To dobry czas dla tej aktorki. Zaledwie dwa tygodnie temu otrzymała Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, teraz pracuje na planie "Pani z przedszkola" Marcina Krzyształowicza, gdzie gra kobietę na wózku inwalidzkim.

 • Róża triumfuje we Włoszech

  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego wygrał festiwal w mieście Viareggio w Toskanii na północy Włoch. Polski dramat został jednogłośnie uznany przez jury festiwalu Europacinema za najlepszy z 12 europejskich filmów.

 • Kulesza i Smarzowski: To miły moment

  Tegoroczna gala wręczenia polskich nagród Filmowych Orły 2012 należała do "Róży". Film Wojciecha Smarzowskiego zdobył w sumie aż siedem nagród. Razem z reżyserem cenną statuetkę odebrała także Agata Kulesza, odtwórczyni roli tytułowej.

 • Złote Taśmy dla "Róży" i 'Miłości"

  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego i "Miłość" Michaela Hanekego zostały uhonorowane Złotymi Taśmami dla najlepszych zdaniem krytyków filmów wprowadzonych do polskich kin w 2012 r. Nagrody przyznało Samodzielne Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 • Róża, czyli Smarzowski o miłości

  Goszcząca od kilku dni na kinowych ekranach "Róża" to nowy obraz Wojciecha Smarzowskiego, który - podobnie zresztą jak "Wesele" i "Dom zły" - wzbudza olbrzymie emocje wśród widzów. Czym tym razem szokuje jeden z najlepszych polskich reżyserów?