• Informacje na temat:

  agnieszka holland-korzenie

Artykuły na temat: agnieszka holland-korzenie
 • Małgorzata Zajączkowska wspomina pracę u Woody'ego Allena: Płaci minimum...

  Agnieszki Holland, nigdy nie dostałabym roli w filmie "Wrogowie" Paula Mazursky’ego. A bez tego pierwszego kroku nie byłoby kolejnych propozycji. Co dzisiaj z pani amerykańskiego dorobku robi największe(...) miasto, w którym można zapuścić korzenie, czy przeżyć krótką, acz fascynującą przygodę? - Korzenie da się zapuścić, ale trzeba pogodzić się z tym, że jest koszmarnie drogi. Musisz mieć dużo...

 • Komu przypadnie Złoty Jantar?

  Cztery dni (20-23 czerwca) będzie trwał 26. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W konkursowej części imprezy pokazane zostaną wyłącznie polskie filmy. Jury ma przewodniczyć reżyser Filip Bajon, a galę finałową poprowadzi Grażyna Torbicka. Festiwalowi będą towarzyszyć koncerty, wystawy i warsztaty filmowe.

 • Camerimage: Koncertowy David Lynch

  Pokazem filmu "Kopia mistrza" rozpoczął w się w sobotę (25 listopada) w Łodzi 14. festiwal Camerimage. Podczas uroczystości otwarcia wręczono nagrody specjalne festiwalu dla Daniela Pearla, Johna Myhre i Istvana Szabo. Julia Ormond otrzymała nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Największym wydarzeniem wieczoru był jednak koncert Davida Lyncha i Marka Żebrowskiego, który poprzedził polską premierę najnowszego, nakręconego częściowo w Łodzi, filmu Lyncha - "Inland Empire".

 • Żebrowski zamiast Lindy

  Zmienił się odtwórca głównej roli w filmie Pawła Chochlewa "Tajemnica Westerplatte". Bogusława Lindę, w roli majora Henryka Sucharskiego, zastąpił Michał Żebrowski.

 • Gwiazda jazzu w Warszawie

  Cassandra Wilson, amerykańska wokalistka jazzowa wraz z kwartetem saksofonisty Davida Murraya wystąpi w niedzielę (30 marca) w warszawskiej Sali Kongresowej.

 • Filmowcy kontra politycy

  Grupa znanych polskich twórców filmowych oświadczyła w liście otwartym do mediów i polityków, że "z ogromnym zdumieniem" przyjęła żądania kancelarii premiera, by wycofać dotację Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i zakazać realizacji filmu "Tajemnica Westerplatte".

 • Festiwal w Gdyni: Powtórka z rozrywki?

  W poniedziałek, 9 września, rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu filmowego w Gdyni. Impreza wróciła do wrześniowego terminu i do polskiej nazwy - od teraz mówimy (i piszemy): Gdynia - Festiwal Filmowy, jednak straciła swój prestiżowy charakter.

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • "Tajemnica Westerplatte": Jest zwiastun!

  15 lutego na ekranach polskich kin zadebiutuje film Pawła Chochlewa "Tajemnica Westeplatte". Dystrybutor obrazu udostępnił pierwszy zwiastun filmu.

 • Kaczmarek o "Tajemnicy Westerplatte"

  Pasja, inteligencja i upór twórców - tak na pytanie, co przekonało go do zaangażowania się w prace nad "Tajemnicą Westerplatte" odpowiedział autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek. Film w reżyserii Pawła Chochlewa można oglądać w kinach od 15 lutego.