• Informacje na temat:

  agnieszka holland rozdanie oscarów 2012

Artykuły na temat: agnieszka holland rozdanie oscarów 2012
 • Wielki triumf gwiazd seriali!

  Kinga Preis i Jacek Braciak, czyli Joanna i Jerzy Polakowie z "Ja to mam szczęście!", zdobyli Polskie Nagrody Filmowe. Orły 2012 dostali za najlepsze role drugoplanowe - Kinga w filmie "W ciemności(...) w "Odwróconych", nagrodzonego za wspaniałą kreację w nominowanym do Oscara dziele Agnieszki Holland "W ciemności".

 • "W ciemności": Jakie są szanse na Oscara?

  Twórcy filmu "W ciemności", w reżyserii Agnieszki Holland, nominowanego do tegorocznej nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu zagranicznego mają nadzieję na statuetkę Oscara, chociaż za faworyta uchodzi irańskie "Rozstanie".

 • Po Oscarach: rozczarowanie i narzekania

  Nie tylko Polacy są zawiedzeni rezultatem Oscarów - przegraną "W ciemności" w kategorii filmów zagranicznych na tegorocznej ceremonii rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Media w USA narzekają na sam konkurs i jego wynik w głównej kategorii.

 • Więckiewicz i Machulski na gali Oscarów

  Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli w filmie "W ciemności" oraz producent tego filmu Juliusz Machulski będą towarzyszyć Agnieszce Holland podczas niedzielnej gali rozdania Oscarów - powiedziała w środę reżyserka. Do USA Holland wylatuje w czwartek.

 • Orły 2012 odwołane!

  Zaplanowana na poniedziałek, 5 marca, ceremonia rozdania Polskich Nagród Filmowych nie odbędzie się z powodu żałoby narodowej, ogłoszonej po katastrofie kolejowej koło Szczekocin. Taką decyzję podjęli organizatorzy i prezydent Polskiej Akademii Filmowej Agnieszka Holland. Kiedy dokładnie odbędzie się tegoroczna gala - na razie nie wiadomo.

 • Oscary błyszczą 24-karatowym złotem

  Statuetki Oscarów są już w Los Angeles. Na dwa tygodnie przed ceremonią rozdania najważniejszych filmowych nagród samolot ze specjalnymi pasażerami na pokładzie, Oscarami właśnie, wylądował w Mieście Aniołów. A przyleciał z Chicago, gdzie każdego roku jedna z tamtejszych firm przygotowuje statuetki dla Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 • Polskie kino w 2012 roku

  Nominacje do Oscarów dla Agnieszki Holland i dla operatora Janusza Kamińskiego, prace Andrzeja Wajdy nad filmem "Wałęsa" oraz premiera "Pokłosia" w reżyserii Władysława Pasikowskiego należą do najważniejszych wydarzeń w polskim kinie w 2012 roku.

 • Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

  Najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej otworzył w piątek, 4 listopada, 23. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (Polish Film Festival in America - PFFA).

 • Orły: Szczęśliwa siódemka Smarzowskiego

  Tak zdecydowany triumf "Róży" podczas 14. gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orłów zaskoczył chyba nawet samego Wojtka Smarzowskiego. Podobnie jak Agnieszkę Holland, która z pewnością nie przypuszczała, że spotka ją tym razem aż tak druzgocąca klęska.