• Informacje na temat:

  aktor aktorka lodz

Artykuły na temat: aktor aktorka lodz
 • Dorota Kamińska: Jaka jest prywatnie?

  Dorota Kamińska niezbyt często opowiada o swoim życiu prywatnym, a w szczególności o sferze uczuciowej. Nie jest tajemnicą jednak, że aktorka miała dwóch mężów, z którymi ostatecznie się rozwiodła. Potem przez długi czas była sama, aż na jej drodze stanął pewien znany dziennikarz...

 • W Warszawie trwają zdjęcia do serialu o Eugeniuszu Bodo

  Jedna z największych gwiazd polskiego przedwojennego kina, bożyszcze kobiet, wzór elegancji - tak określany jest Eugeniusz Bodo. O życiu aktora opowie serial "Bodo", do którego zdjęcia trwają w Warszawie. W obsadzie są m.in. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt.

 • "Na dobre i na złe": To jednak nie medycyna?

  O wielkim sukcesie może mówić 19-letnia Pola Gonciarz, czyli serialowa Blanka, córka Wiki Consalidy (Katarzyna Dąbrowska) w "Na dobre i na złe": młodziutka aktorka wywalczyła sobie indeks do Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 1 października będzie studentką I roku Wydziału Aktorskiego na kierunku aktorstwo i wokalistyka.

 • David Lynch w Łodzi

  David Lynch ( "Zagubiona autostrada" , "Mulholland Drive" ) odwiedzi w przyszłym tygodniu Łódź, by zakończyć zdjęcia do swojego najnowszego filmu "Inland Empire". Razem z nim do fabrycznego miasta przybędzie znana amerykańska aktorka Laura Dern ( "Dzikość serca" , "Blue Velvet"). Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce, a aktorka ma być specjalnym gościem tegorocznej gali "Telekamer".

 • Bohaterowie "Niewolnicy Isaury" przed laty w Polsce ledwo uszli z życiem!

  Maj 1985 r. upłynął w Polsce pod znakiem wizyty brazylijskich aktorów: Lucélii Santos i Rubensa de Falco. Wszędzie, gdzie się pojawili, fetowano ich niczym królewską parę! Warto wspomnieć, że wtedy pojęcie celebrytów było w naszym kraju zupełnie obce!

 • Najstarsza aktorka świata?

  Aktorka Danuta Szaflarska, jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywana też "pierwszą amantką powojennej kinematografii", skończy w sobotę, 20 lutego, 95 lat. Pamiętana m.in. z "Zakazanych piosenek" i "Skarbu" artystka ciągle gra w filmach i przedstawieniach teatralnych.

 • Uznawana była za jedną z najlepszych polskich aktorek charakterystycznych, znanych głównie z wyrazistych epizodów. Krystyna Feldman urodziła się 1 marca 1916 roku we Lwowie. Pochodziła z rodziny artystycznej - była bowiem córką śpiewaczki operowej i aktora. Po ukończeniu Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie, jako siedemnastolatka zadebiutowała na scenie Teatru Miejskiego we Lwowie.

 • Polański przyjechał do Łodzi

  Roman Polański przyjechał w piątek wieczorem do Łodzi, aby na 15.Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage odebrać nagrodę "za całokształt twórczości" przyznaną dla reżysera ze "szczególną wrażliwością wizualną".

 • Paweł Wilczak ma powody do zmartwień! Wielki smutek

  ...twórcami internetowych filmików" - zdradza mama bliźniaków, aktorka Joanna Brodzik (46 l.). "To są właśnie gwiazdy dzisiejszych 10-latków, które władają ich wyobraźnią. To jednocześnie symbol(...)! Ostatnio aktor postanowił pokazać im Łódź, w której przed laty studiował. "Odwiedziłem wraz z nimi moją ukochaną szkołę. Zobaczyłem, że na płocie wiszą zdjęcia moje i moich kolegów" - opowiada aktor...

 • Stenka najlepszą aktorką

  W sobotę, 22 listopada 2009 roku, na uroczystej gali w warszawskim Teatrze Kamienica przyznano nagrody Grand Off 2009. Danuta Stenka triumfowała w kategorii "Najlepsza Aktorka". Nagrodę tę otrzymała za rolę w filmie "Janek" w reżyserii Piotra J. Lewandowskiego.

Wideo na temat: aktor aktorka lodz
 • Moja łódź podwodna

  Komedia, której główny bohater - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou),...

 • Inny świat

  "Inny Świat" to filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma i zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z filmowych produkcji z których słynie Danuta Szaflarska - "Zakazanych piosenek", "Skarbu", "Pożegnania z Marią" czy "Pora umierać", tworzą ramę dla pełnej dygresji,...

 • Woda dla słoni

  Ekranizacja powieści "Woda dla słoni" to piękna historia zakazanej miłości rozgrywająca się w magicznym miejscu pełnym przygód i niebezpieczeństwa. Jacob, weterynarz o trudnej przeszłości, zakochuje się w Marlenie - gwieździe cyrku minionej epoki. Poznają uroki cyrkowego życia i obdarzają uczuciem nie tylko siebie, ale i wyjątkowego słonia. Marlena jest żoną charyzmatycznego, ale i niebezpiecznego Augusta, ale Jacob pomaga jej uciec od życia z mężem. Powieść Sary Gruen ukazała się w 2006 roku...