• Informacje na temat:

  aktor janusz zakrzeński

Artykuły na temat: aktor janusz zakrzeński
 • W katastrofie zginął wybitny aktor

  W sobotę pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego samolotu, wśród 96 ofiar, zginął także Janusz Zakrzeński , polski aktor teatralny i filmowy. Polacy najbardziej zapamiętali go z roli marszałka Józefa Piłsudskiego w corocznych historycznych inscenizacjach teatralnych.

 • Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Na zawsze zapamiętamy go jako Józefa Piłsudskiego, Witkacego oraz Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem". Janusz Zakrzeński był jednak nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. 10 kwietnia mija 5 lat od jego śmierci - aktor zginał na pokładzie samolotu rządowego TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

 • ...66-letniemu Janowi Englertowi dwa razy proponowano miejsce w rządowym samolocie lecącym 10 kwietnia do Katynia. Aktor dwukrotnie odmówił. Zamiast niego na pokład wsiadł Janusz Zakrzeński .

 • Kinowe pasje Józefa Piłsudskiego

  Gdyby Piłsudski był Amerykaninem, Hollywood by mu nie odpuściło. W Polsce także grali go sami najlepsi. Czy jednak wiecie, że i on był zapalonym kinomanem?

 • ...w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był znany aktor Janusz Zakrzeński. Zagrała między innymi w: "Tacie", "A żyć trzeba dalej", "Placówce" "Linii", "Bułeczce(...)Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu. W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957-1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym a od od 1975 roku w Nowym...

 • Janusz Zakrzeński, popularny aktor filmowy i teatralny, znany m.in. jako odtwórca ról marszałka Józefa Piłsudskiego i Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem", w środę, 8 marca, kończy 70 lat. Zakrzeński wystąpił również ostatnio w serialu telewizyjnym "M jak miłość". Zagrał w nim profesora Michała Dziduszko.

 • "Nad Niemnem": Niespodziewana miłość

  Zakrzeński jako Benedykt, to aktorski perełki. Obraz zachwyciły widzów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, a wielu licealistów po obejrzeniu produkcji uznało, że "Nad Niemnem" nie jest wcale takie(...) muszą to być nowi, młodzi aktorzy, których na ekranie jeszcze nie widziano. - Na castingi zaprosiliśmy właściwie całą młodzież aktorską, która w tamtych czasach była w szkołach teatralnych - wspominał...

 • Janusz Zakrzeński: Nie tylko Piłsudski

  Wszyscy pamiętamy go z odtwarzanej wielokrotnie Józefa Piłsudskiego, jednak Janusz Zakrzeński był nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. Nie szczędził również czasu i serca na działalność charytatywną.

 • Chcą zarobić na tragedii?!

  Prezydenta, który nie znalazł się na pokładzie samolotu, a aktor Janusz Zakrzeński figuruje tu jako Jan Zakrzeński". Gromnicka zwraca uwagę również na fakt, że ten sam utwór zespół Ich Troje nagrał już...

 • W Archikatedrze św. Jana w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe aktora Janusza Zakrzeńskiego, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Trumna zmarłego artysty przykryta jest biało-czerwoną flagą.

Dyskusje na temat: aktor janusz zakrzeński
 • Re: Janusz Zakrzeński (1936 - 2010)

  Wspaniały człowiek, wielki aktor miał niesamowite podejście do życia potrafił z niego kożystać wszystko to co najlepsze. Wiele ciepła i mądrości bił od tej postaci zawsze będę mile wspominała pana Janusza.