• Informacje na temat:

  aktor maklakiewicz

Artykuły na temat: aktor maklakiewicz
 • Córka Maklakiewicza miała udar

  To zdarzyło się nagle. Ponad tydzień temu w nocy Marta Maklakiewicz (64 l.) poczuła się źle. Dotrwała do rana. Gdy zjawił się rehabilitant (ma problemy z kręgosłupem), z trudem otworzyła drzwi.

 • Zdzisław Maklakiewicz: Nie wyszła mu rola ojca

  - Maklakowi wszystkie role się udawały. Nie udała mu się tylko rola męża i ojca. Miałam przez to w sercu wiele żalu i smutku - opowiada córka Zdzisława Maklakiewicza, Marta. Własnie ukazała się jej wspomnieniowa książka "Maklak. Oczami córki".

 • Jeden artysta w domu wystarczy

  Zbigniew Buczkowski zagrał w ponad dwustu filmach! Największą popularność przyniosły mu seriale „Dom”, „Graczykowie” oraz „Święta wojna”. Obecnie oglądamy go w „Barwach szczęścia”. Aktor nagrał również swoją pierwszą płytę.

 • Zdzisław Maklakiewicz oczami córki

  "Maklak. Oczami córki" - to próba spisania wspomnień o Zdzisławie Maklakiewiczu, legendzie polskiego kina i życia towarzyskiego Warszawy lat 60. i 70., dokonana przez jego córkę - Martę. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • "Wakacje z duchami": Na tropie

  ..., a właściwie czterech ról. Ponieważ od realizacji "Do przerwy 0:1" minęły dwa lata, Stanisław Jędryka nie mógł już skorzystać z dziecięcych aktorów, którzy w nim zagrali. Czas biegł nieubłaganie i zarówno(...) "Dziewiątki". Obok dziecięcych aktorów w serialu pojawiły się także prawdziwe gwiazdy. Roman Wilhelmi zagrał Grzegorza Otowicza, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego, Józef Nowak milicjanta, Zdzisław...

 • "Sto najważniejszych scen filmu polskiego" Wiesława Kota w księgarniach

  Po co był ten "Miś"? Dlaczego Maklakiewicz i Himilsbach zabarykadowali się w kotłowni statku podczas kręcenia "Rejsu"? Czy szympansica w "Seksmisji" miała stawkę dzienną 10 razy wyższą niż Jerzy Stuhr? Poznajcie kultowe sceny polskiego filmu!

 • Miała na swoim koncie rolę w... serialu!

  ...wielkiej światowej kariery nie tylko wokalnej, ale też aktorskiej. Gdy mieszkała i występowała w Las Vegas, zachwycili się nią producenci filmowi z Hollywood, którzy wręcz zasypali ją propozycjami(...) chodziło, ale wiele razy powtarzała w rozmowach z dziennikarzami, że aktorka, która zagrała przeznaczoną dla niej rolę, zrobiła oszałamiającą karierę na całym świecie, a serial odniósł niebywały sukces...

 • Przemysław Sadowski: Seksowny drwal

  Przemysław Sadowski opowiada o tym, czy lubi podobać się kobietom, dlaczego nie zrobił kariery w Hollywood, co go łączy z Columbo i jak doszło do wypadku, w którym złamał rękę.

 • Niepokonany Karino

  ..., który czasami można było poczuć od aktora. W związku z tym stosunki między Maklakiewiczem a Erykiem nie należały do poprawnych. Jednak udało się pokonać trudności i para ta wypadła w serialu znakomicie(...) przybywa na praktykę do stadniny koni, gra Niemka Claudia Rieschel. Aktorka ma na koncie niewiele ról w filmach kinowych, natomiast zagrała - i gra do dziś - w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych...

 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.

Wideo na temat: aktor maklakiewicz
 • Córka Zdzisława Maklakiewicza: Roli kochającego ojca nie zagrał!

  Zdzisław Maklakiewicz jest jedną z legend polskiego kina. A jakim był ojcem? Zdaniem córki Marty nie najlepszym! - Roli ojca nie zagrał. Gdy ostatni raz spotkałam go na Krakowskim Przedmieściu, powiedział do mnie: O, jak to dobrze, że nie zostałaś aktorką i będziesz miała inny zawód. Co jeszcze zdradziła córka aktora - posłuchajcie... Dzień Dobry TVN/x-news

 • Molier na rowerze

  Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku...

 • Zimowy sen

  Bohaterem "Zimowego snu" jest były aktor (Haluk Bilginer), który wśród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny, wykształcony, z piękną, młodą żoną u boku, jest dla biednych, żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy skończy się sezon i hotel zapadnie w zimowy sen, współistnienie rożnych światów okaże się bardzo trudne.

Dyskusje na temat: aktor maklakiewicz