• Informacje na temat:

  aktor złotopolscy

Artykuły na temat: aktor złotopolscy
Zdjęcia na temat: aktor złotopolscy
Wideo na temat: aktor złotopolscy
 • Niezapomniany Henryk Machalica

  1 listopada minie 15 lat od dnia śmierci Henryka Machalicy, aktora, który rolą Dionizego Złotopolskiego na trwałe zapisał się w historii polskich seriali. Po tym, jak niefortunnie spadł z konia, trafił do szpitala. Długo nie odzyskiwał przytomności, miał uszkodzone kręgi szyjne, rdzeń kręgowy, rozległe obrażenia głowy. Przez pół roku walczył o życie.

 • Molier na rowerze

  Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku...

 • Zimowy sen

  Bohaterem "Zimowego snu" jest były aktor (Haluk Bilginer), który wśród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny, wykształcony, z piękną, młodą żoną u boku, jest dla biednych, żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy skończy się sezon i hotel zapadnie w zimowy sen, współistnienie rożnych światów okaże się bardzo trudne.

Dyskusje na temat: aktor złotopolscy