• Informacje na temat:

  aktorka karel

Artykuły na temat: aktorka karel
 • Tadeusz Ross i Irena Karel: Aktor wolał umrzeć niż oglądać ukochaną z innym!

  Swoją wielką miłość Tadeusz Ross spotkał w teatrze Komedia w 1964 r. Irena Karel właśnie dostała angaż, on grał tam już od pięciu lat. Młoda aktorka błyskawicznie robiła karierę. W latach 60. i 70(...) afiszowali się ze swoim uczuciem, przede wszystkim za sprawą Ireny Karel, która była tak dyskretna, że do dziś jej życie uczuciowe (oprócz małżeństwa z Zygmuntem Samosiukiem) jest osnute mgłą tajemnicy...

 • "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Kto wygrał tym razem?

  W trzecim odcinku programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który widzowie Polsatu obejrzeli 21 marca, uczestnicy zaskoczyli swymi wykonaniami widzów i publiczność w studiu. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Dzięki głosom uczestników show wygrała jednak Kasia Ankudowicz, która wcieliła się w Roya Orbisona. Aktorka "rzutem na taśmę" pokonała Annę Czartoryską-Niemczycką.

 • "Plebania": Polska Bardotka nie miała szczęścia w miłości, choć kochali ją wszyscy Polacy!

  Irena Karel, czyli Janina Borosiukowa z „Plebanii”, należała kiedyś do grona najpiękniejszych i najseksowniejszych polskich aktorek. Porównywano ją do Brigitte Bardot i wróżono wielką karierę. Jej jednak nigdy nie zależało na popularności... Kilka lat temu na dobre zrezygnowała z aktorstwa. Dlaczego?

 • Samosiuk w łódzkiej Alei Sławy

  Gwiazdę znakomitego, nieżyjącego już operatora filmowego Zygmunta Samosiuka odsłonięto w niedzielę, 28 listopada, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. Gwiazdę odsłoniła żona artysty, aktorka Irena Karel. Odsłonięcie gwiazdy odbyło się w ramach rozpoczętego w sobotę, 27 listopada, w Łodzi 12. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

 • "M jak miłość": Jubileusz Teresy Lipowskiej

  W siedzibie TVP odbył się jubileusz Teresy Lipowskiej. Aktorka dokładnie pół wieku temu zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym "Barbara i Jan", a pierwszy raz na ekranie pojawiła się jako nastolatka w filmie "Pierwszy start" - 65 lat temu!

 • Order dla Meryl Streep

  Meryl Streep otrzymała w środę w Nowym Jorku francuski Order des Arts et Lettres, przyznawany od 1957 roku artystom i pisarzom na całym świecie. Ambasador Francji w USA powiedział, że dekoruje "osobę, która uważana jest za jedną z najwybitniejszych aktorek XX wieku".

 • Zoe Kravitz: Talent i uroda w genach

  Córka wokalisty Lenny'ego Kravitza i aktorki znanej m.in. z "Bill Cosby Show" - Lisy Bonet udowadnia, że pomimo znanego nazwiska, na swoją pozycję zapracowała sobie sama!

 • "Grace księżna Monako": Ikona stylu, klasy i szyku

  Dziś uznawana jest za ikonę stylu, klasy i szyku. Była inspiracją dla największych projektantów. Aż trudno uwierzyć, że Grace Kelly urzekła księcia Monako skromnością i prostotą. "Grace księżna Monako" trafi do kin w Polsce 16 maja - dwa dni po światowej premierze, która odbędzie się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

 • Keira Knightley wyszła za mąż w tajemnicy

  Brytyjska aktorka Keira Knightley 5 maja wyszła za mąż za muzyka zespołu The Klaxons, Jamesa Rightona. Państwo młodzi wymienili obrączki podczas kameralnej ceremonii we francuskim miasteczku Mazan w obecności zaledwie jedenastu gości.

 • W dzień gorącego lata...

  Pierwszy dzień lata to dla wszystkich z nas synonim początku wakacji. Nie inaczej myślą dystrybutorzy kinowi, którzy na najbliższy piątek przygotowali tylko trzy premiery. W związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu ogórkowego postanowiliśmy przypomnieć wam najlepsze wakacyjne filmy. Z "latem" w tytule.