• Informacje na temat:

  aktorka z cześć tereska

Artykuły na temat: aktorka z cześć tereska
 • Monika Mrozowska: Tym romansem żyła cała Polska

  Rozstanie Moniki Mrozowskiej (37 l.) i Macieja Szaciłło było szeroko komentowane w mediach. Aktorka, znana z serialu "Rodzina zastępcza", straciła głowę dla operatora stacji TVN i zdecydowała się na rozwód. Jak dziś wygląda jej życie?

 • Joanna Kulig: Najtrudniejszy był '"Sponsornig"

  Gwiazda serialu "O mnie się nie martw", Joanna Kulig, przyznała, że najtrudniejszą rolą w jej dotychczasowej karierze był występ u boku Juliette Binoche w filmie "Sponsoring".

 • Danuta Stenka: Znów chodzę z mężem na randki

  ...razem, ale dołączyli do naszych rodzinnych spotkań. I też nie czują wstrętu do słodyczy (śmiech). Kto przygotowuje święta? - Kiedyś babcia Tereska, mama mojego męża. Była fantastyczną kucharką. Na...

 • "Cześć Tereska" zwycięża w Gdyni

  W sobotę wieczorem, 15 września, w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej imprezy okazał się wstrząsający obraz Roberta Glińskiego "Cześć Tereska". Film otrzymał aż trzy nagrody, w tym: Złote Lwy za najlepszy film, nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu oraz zdobył

 • Bohaterki filmu "Cześć Tereska" nagrodzone

  Aleksandra Gietner i Karolina Sobczak, młode aktorki grające w filmie "Cześć Tereska" , zostały nagrodzone specjalnym wyróżnieniem na zakończonym w czwartek, 18 października, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Informację tę przekazał nam polski dystrybutor obrazu, firma Best Film.

 • "Cześć Tereska" podoba się wszędzie

  Film Roberta Glińskiego "Cześć Tereska" stał się wydarzeniem czwartego dnia pokazów konkursowych XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagradzany już na festiwalu w Karlovych Varach przejmujący obraz zrealizowany na taśmie czarno-białej zebrał prawie sześciominutowe owacje i wydaje się, iż zwycięży w rankingu publiczności na najlepszy film festiwalu.

 • Laureaci Złotych Kaczek 2002

  W poniedziałek, 25 lutego, wieczorem, w warszawskiej Kinotece, odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Kaczek, nagród przyznawanych przez czytelników miesięcznika "Film". Obraz "Cześć, Tereska" został wybrany najlepszym polskim filmem roku 2001. Za najlepszych aktorów zostali uznani Kinga Preis i Zbigniew Zamachowski . Nagrodę za najlepszą muzykę filmową do obrazu "Wiedźmin" otrzymał

 • Rozpoczął się Festiwal Filmowy w Karlovych Varach

  36. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlovych Varach rozpoczął się w czwartek, 5 lipca, wieczorem, uroczystym pokazem filmu "An American Rhapsody" węgierskiej reżyserki Evy Gardos. Gościem ceremonii otwarcia była aktorka Nastassja Kinski, która w "An American Rhapsody" zagrała główną rolę. Film w Karlovych Varach miał swoją premierę światową.

 • Zdobywała serca reżyserów

  - Czasem myślę, że ja już wszystko przeżyłam. Wszystkiego dotknęłam. Jestem spełniona i w bólu, i w radości - mówi Barbara Brylska. Wybitna polska aktorka, niezapomniana Kama z "Faraona" czy Krzysia Drohojowska z "Pana Wołodyjowskiego", obchodzi 5 czerwca 2011 roku 70. urodziny.

 • Złote Kaczki 2002: Nominacje

  46. plebiscyt czytelników miesięcznika "Film" został już rozstrzygnięty. Uroczystość wręczenia "Złotych kaczek" odbędzie się 25 lutego, o godz. 20.00, w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. "Złote Kaczki" to najstarsza, przyznawana od 1956 roku, polska nagroda filmowa. Jest to wyróżnienie szczególne, gdyż decyduje o nim publiczność, a nie wąskie grono jury.