• Informacje na temat:

  aktorki polskie lat 50

Artykuły na temat: aktorki polskie lat 50
 • "Aktorki. Odkrycia": Nowa książka Łukasza Maciejewskiego

  ..."Aktorki. Odkrycia" to najnowsza książka Łukasza Maciejewskiego - znanego dziennikarza oraz cenionego krytyka filmowego i teatralnego. To już trzecia część serii, której bohaterkami są polskie aktorki. Premiera książki odbyła się w poniedziałek, 9 października, w kinie Atlantic w Warszawie.

 • Dominika Gwit schudła już prawie 50 kg

  Dominika Gwit zachwyca wszystkich swoją nową sylwetką. Aktorka schudła prawie 50 kilogramów.

 • "Artyści": Dorota Segda kończy 50 lat

  Dorota Segda, aktorka znana z takich ról jak chociażby w filmie "Tato" czy w serialu "Dziewczyny ze Lwowa", a ostatnio z nowej produkcji TVP2 - "Artyści" - świętuje jubileusz swoich 50. urodzin.

 • Chloë Grace Moretz: 17 lat i 50 ról na koncie

  Ma dopiero 17 lat i wszyscy wróżą jej zawrotną karierę. Chloë Grace Moretz dla roli jest w stanie zamknąć się na kilka tygodni w ośrodku odwykowym dla narkomanów, nauczyć się podstaw gry na wiolonczeli albo przyjeżdżać o 4 rano na plan filmowy, by poddać się wielogodzinnej charakteryzacji.

 • "M jak miłość": Małgorzata Pieczyńska o dojrzałych aktorkach

  ...zatrudniania kobiet po 50. roku życia, w dodatku w rolach, które w polskiej mentalności wciąż przypisywane są głównie mężczyznom. - Nikt się nie obawia np. obsadzić mnie w roli szefowej mafii, bo nikt nie(...)Małgorzata Pieczyńska od ponad trzydziestu lat mieszka i pracuje w Szwecji. Gra w serialach telewizyjnych, filmach kinowych oraz na deskach teatru w Sztokholmie. Aktorka twierdzi, że wyjeżdżając...

 • W czerwcu w Elbągu Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych

  Premierowa edycja Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu rozpocznie się 19 czerwca i potrwa trzy dni. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokazy najpopularniejszych polskich seriali, przeglądy znanych produkcji sprzed lat, a także spotkania z gwiazdami i twórcami seriali. Współorganizatorem imprezy jest Telewizja Polska.

 • Paweł Deląg w rozterce! Aktorka zawróciła mu w głowie?!

  Kilka lat temu świadomie zdecydował się budować swoją karierę w Rosji. Od 2001 roku, gdy Paweł Deląg zagrał Marka Winicjusza w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis" w reżyserii(...) internautów, że miejsce polskiego aktora jest w Polsce wśród Polaków, odpowiadał, że polityką się nie zajmuje, a Rosjanie jako ludzie mają podobne do nas priorytety: kochają rodzinę, spokój i chcą się...

 • Joanna Kulig i Maciej Stuhr: Boogie-woogie i jazz

  Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w filmie "Excentrycy" Janusza Majewskiego. Partnerować będą jej Sonia Bohosiewicz i Maciej Stuhr. Film będzie historią muzyka jazzowego z lat 50., który po powrocie z Anglii do Polski zakłada big-band. Obecnie Joanna Kulig kończy pracę na planie filmu "Niewinne" w reżyserii Anne Fontaine.

 • "Czterdziestolatek": Anna Seniuk - 50 lat na scenie!

  Anna Seniuk, czyli niezapomniana Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka", świętuje 50-lecie pracy artystycznej. Uwielbiana przez widzów aktorka po raz pierwszy stanęła na profesjonalnej scenie w październiku 1964 roku - dokładnie pół wieku temu!

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.