• Informacje na temat:

  aktorzy kina światowego

Artykuły na temat: aktorzy kina światowego
 • "Gra o tron": Max von Sydow jako Trzyoki Kruk

  W 6. sezonie hitu HBO do Westeros przybędą nowi aktorzy. Swój udział w produkcji potwierdzili Max von Sydow oraz Ian McShane.

 • Cannes 2015: Francja prezentuje się od złej strony

  Kolejne dni festiwalu w Cannes zostały zdominowane przez francuskie produkcje. Nie ma co się czarować - znalazły się one w konkursie głównym tylko dlatego, że powstały w kraju, który organizuje festiwal. Póki co, Francja nie ma czym się pochwalić.

 • ​"Na dobre i na złe": Daniel Olbrychski zadebiutował na scenie dokładnie pół wieku temu!

  W czwartek - 10 stycznia - minie dokładnie 50 lat od dnia, kiedy Daniel Olbrychski, czyli Cezary z "Na dobre i na złe", zadebiutował na profesjonalnej scenie. Od tamtej pory zagrał w teatrze większość ról, o jakich marzą aktorzy - od Hamleta i Macbeta, po króla Leara i Cześnika...

 • Agnieszka Holland o "House of Cards": Nie zawiodłam się

  Agnieszka Holland zakończyła pracę na planie serialu "House of Cards". Polka wyreżyserowała kilka odcinków trzeciego sezonu jednego z najpopularniejszych obecnie seriali na świecie. Przyznaje, że nie zawiodła się na współpracy z Kevinem Spaceyem i Robin Wright, która była głównym powodem przyjęcia propozycji sieci Netflix. Holland docenia ich doskonały warsztat aktorski oraz profesjonalizm na planie.

 • Lexus przyciąga gwiazdy!

  Paweł Małaszyński, czyli hauptmann Johann von Relatzki z "Czasu honoru", był gwiazdą 6. edycji Lexus Fashion Night. Na gali Lexusa bawił się w towarzystwie żony Joanny oraz gwiazdy światowego kina, modelki i aktorki, Milli Jovovich.

 • Wielki Test o Polskim Filmie: Sprawdź wyniki

  Psycholog Maria Rotkiel i aktor Antoni Królikowski zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Grażyna Wolszczak - Cezary Harasimowicz. Wiemy także, który internauta wygrał 20 tys. złotych.

 • Małgorzata Kożuchowska "wyrusza na podbój Hollywood"

  ...44-latka pracuje w Łodzi na planie filmu o międzynarodowym rozmachu - "Music, War And Love". W obsadzie obrazu znajdują się znani aktorzy światowego kina: Stellan Skarsgård (ulubiony aktor Larsa Von Triera), Connie Nielsen (znana z "Gladiatora") czy Adelaide Clemens ("Wielki Gatsby"). Obok Małgosi, która gra Joannę Pułaski, siostrę głównego bohatera, w filmie zobaczymy także Weronikę Rosati...

 • Agnieszka Holland o "Dziecku Rosemary": Krew akceptują, gorzej z seksem

  1 maja na antenie stacji Lifetime wyemitowany zostanie pierwszy odcinek 4-częściowego serialu "Dziecko Rosemary" w reżyserii Agnieszki Holland. W rozmowie z Interią polska reżyserka opowiedziała, dlaczego zdecydowała się nakręcić klasyczny horror; ujawniła, że z ostatecznej wersji serialu wypadły niemal wszystkie sceny z Weroniką Rosati oraz wyznała, że w trakcie pracy nad "Dzieckiem Rosemary" musiała się zmierzyć z "obyczajowymi" ograniczeniami: - Krew akceptują, gorzej z seksem.

 • Agnieszka Holland o pracy przy "House of Cards"

  ...jest jedną z najwybitniejszych postaci kina, nie tylko polskiego, lecz także światowego. Ma na swoim koncie takie wybitne obrazy, jak "Zabić księdza", "Tajemniczy ogród", "W ciemności", "Europa(...) głównych bohaterów, i sprawdzić, jak się z nimi współpracuje. Przyznaje, że nie żałuje swojej decyzji. - Nie zawiodłam się, to są wspaniali aktorzy. To na pewno było warte paru miesięcy życia - mówi...

 • Outsider światowego kina

  Nagroda na festiwalu w Wenecji dla Jerzego Skolimowskiego za film "Essential Killing" nie powinna być niespodzianką. To przecież, obok Romana Polańskiego i Andrzeja Wajdy, najbardziej utytułowany polski reżyser. Problem w tym, że jego twórczość nie jest zbyt dobrze znana w naszym kraju.

Dyskusje na temat: aktorzy kina światowego
 • Re: ​Gwiazdy po latach: "Przyjaciele"

  Żadnych karier nie zrobili jako aktorzy, bo są słabymi aktorami, daleko im do wielkich aktorów kina światowego. ten serial i niebotyczne zarobki z sufitu trafiły im się jak ślepej kurze ziarno.