• Informacje na temat:

  aktorzy polscy po 40

Artykuły na temat: aktorzy polscy po 40
 • "M jak miłość": Kacper Kuszewski świętuje 40. urodziny!

  ...przygotowywał się producent Tadeusz Lampka. Nikt wtedy nie przypuszczał, że "M jak miłość" stanie się najchętniej oglądanym przez polskich telewidzów serialem, a wszyscy biorący w nim udział aktorzy(...) wielu artystycznych płaszczyznach, a aktorstwo jest jego pasją. Czego sobie życzy w dniu 40. urodzin? - Chciałbym, żeby udało mi się nie przegapić żadnej szansy na zrealizowanie moich marzeń - mówi.  

 • Benedict Cumberbatch apeluje!

  Brytyjscy aktorzy Benedict Cumberbatch ("Gra tajemnic", "Sherlock") i Stephen Fry ("V jak vendetta", "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii") wraz z ponad 40 tys. ludzi podpisali się pod listem otwartym, w którym wezwali brytyjski rząd do ułaskawienia 49 tys. mężczyzn, skazanych za homoseksualizm - podają brytyjskie media.

 • "Janosik": 40 lat góralskiej legendy

  Ten serial zawładnął naszą wyobraźnią. I kiedy słyszymy o Janosiku, myślimy nie o tamtym prawdziwym, Słowaku z Terchovej, tylko o Marku Perepeczce. Reżyser i aktorzy stworzyli legendę na nowo.

 • "Hiszpanka": Brytyjski aktor zawstydza Polaków

  Dziś, dokładnie 27 grudnia, mija 96 lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego - jedynego zwycięskiego powstania w naszej historii. Jednak to triumf, o którym się podejrzanie milczy - zauważają zagraniczni aktorzy, gwiazdy megaprodukcji "Hiszpanka". Czy dlatego, że celebracja porażek to część naszego narodowego DNA?

 • Mija właśnie 40 lat od premiery "Czarnych chmur"

  ...40 lat temu TVP wyemitowała pierwszy odcinek serialu "Czarne chmury". Przez 10 kolejnych niedzielnych wieczorów telewidzowie z zapartym tchem śledzili przygody pułkownika Krzysztofa Dowgirda, a grający go Leonard Pietraszak niemal z dnia na dzień stał się obiektem westchnień większości zachwyconych nim Polek.

 • "System": Agnieszka Grochowska traci syna

  24 kwietnia na ekrany polskich kin trafi amerykański thriller "System", z Agnieszką Grochowską w obsadzie. Polska aktorka wcieliła się w postać kobiety, której syn zostaje zabity przez seryjnego mordercę

 • „Stawiam na Tolka Banana”: 40 lat pierwszego młodzieżowego gangu

  ..."Stare miał dżinsy, starą koszulę w dziurawych kamaszach szedł. Z odwagą w sercu, z dumą na twarzy, czy dobrze było czy źle" - 40 lat temu słowa tej piosenki zabrzmiały z ekranów po raz pierwszy i prawie natychmiast trafiły do codziennego repertuaru wszystkich podwórkowych urwisów, a serial "Stawiam na Tolka Banana" zawładnął wyobraźnią młodzieży okresu PRL-u.

 • Jan Peszek o "Hiszpance"

  Filmowa megaprodukcja "Hiszpanka", jak twierdzi Jan Peszek, to film wyjątkowy, bo pokazuje jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej historii w komiczny sposób, odcinając się od nadętej martyrologii, tworząc równocześnie pełnowymiarowy obraz naszej polskości.

 • Polskie seriale, czyli jakie?!

  ..."Prosto w serce" ogląda się bardzo przyjemnie. Można się naprawdę zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Dużą zasługę mają w tym aktorzy drugiego planu. Krzysztof Stelmaszczyk jako dyrektor finansowy(...) policjantów, Stence partnerują (choć sporo na drugim planie) dobrzy aktorzy z Bobrowskim, Królikowskim i Żukowską na czele. Poziom gry aktorskiej idzie w parze z wartkim tempem akcji, której pomaga filmowa...

 • "Hiszpanka": Polska superprodukcja

  "Historia, która przekracza granice wyobraźni" - tak dystrybutor promuje film "Hiszpanka" Łukasza Barczyka. Właśnie pojawił się nowy zwiastun produkcji, która do kin wejdzie 23 stycznia 2015 roku.

Dyskusje na temat: aktorzy polscy po 40
 • Re: Małgorzata Pieńkowska wróci do "M jak miłość"?

  Ludzie nabierzcie dystansu zamiast pluć naokoło jadem. To tylko film, nie przeżywajcie tak tego. Poza tym telewizor ma pilota. A drugi problem to brak pracy dla staruchów powyżej 40 lat, którzy tez musza pracować. Najlepsi polscy aktorzy nie są zatrudniani bo się starzeją i nie maja dalej 20 lat. Cud boski, że gra jeszcze Szaflarska mimo swoich 96 lat. Ale Wy wszyscy też się zestarzejecie i też