• Informacje na temat:

  al kaida w polsce

Artykuły na temat: al kaida w polsce
 • Bogusław Sobczuk: Była partnerka chciała się na nim zemścić?

  Podła intryga zranionej kobiety czy rodzinny dramat? Choć wyrok zapadł już dawno, ta sprawa cały czas budzi wielkie emocje. Przyjaciele nie wierzą w jego winę.

 • Ekipa filmu "Karbala" kręci w Jordanii

  W Jordanii rozpoczął się ostatni etap zdjęciowy do filmu "Karbala", w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza - pełnometrażowej opowieści o wielkiej bitwie Polaków stoczonej z Al-Kaidą w Iraku, w 2004 roku. W opartej na faktach produkcji wystąpią m.in. Bartłomiej Topa, Antonii Królikowski, Leszek Lichota, Michał Żurawski i Piotr Żurawski.

 • "M jak miłość": Marcin stał się facetem. Rozmowa z Mikołajem Roznerskim

  ...współczesnej wojennej historii Polski - zasadzki, którą w dwa tysiące czwartym roku na polski kontyngent wojskowy w Iraku zastawiła Al-Kaida. Nasi żołnierze, razem z Bułgarami, odparli atak...

 • "Ani Vader, ani Al-Kaida"

  Decapitated to z jednej strony ucieleśnienie marzenia tysięcy polskich muzyków, nie tylko wykonujących ekstremalny metal - podpisali długoterminowy kontrakt z poważaną angielską wytwórnią, uchodzą za pupilków brytyjskiej prasy, regularnie koncertują na Zachodzie, nakręcili teledysk w Hollywood, interesują się nimi amerykańskie brukowce. Z drugiej strony, dotychczasowe losy Decapitated to najlepszy dowód na to, że kariera na Zachodzie to nie szybkie i łatwe pieniądze, ale wręcz przeciwnie -...

 • "Barwy szczęścia": Wrażliwy twardziel - rozmowa z Jakubem Wieczorkiem

  Jakub Wieczorek ciągle szuka nowych doznań - zimą zaczął jeździć na snowboardzie, a niedługo spróbuje swoich sił na kitesurfingu. Dużo podróżuje z córką i chętnie poprowadziłby audycję w radiu. W „Barwach szczęścia” gra Borysa, który terroryzuje Zenka. Jego bohater przejdzie na oczach widzów przemianę, zakocha się i pokaże inne, bardziej przyjazne oblicze.

 • Film Skolimowskiego w Polsce!

  Film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" trafi do polskich kin 22 października. O dacie premiery poinformowała w środę, 22 września, Paulina Młynarska z firmy Syrena Films, która jest dystrybutorem tytułu.

 • Serialowy przewodnik

  ...terrorystycznego, za który odpowiedzialność bierze Al-Kaida. "Świat według Kiepskich" odc.436 Ferdka dręczy pytanie o sens istnienia jego samego i całego świata. Ponieważ nic nie przychodzi mu do głowy...

 • "Karbala": Polacy na wojnie w Iraku

  Trwają zdjęcia do filmu "Karbala" - pełnometrażowej opowieści o mało znanej bitwie Polaków stoczonej z Al-Kaidą w Iraku w 2004 roku. Premiera filmu została zaplanowana na jesień 2015.

 • Serialowy przewodnik

  Co wydarzy się w serialach w nadchodzącym tygodniu? Sprawdź!

 • Usprawiedliwia brutalne tortury?

  Wchodzący na ekrany polskich kin film "Wróg numer jeden" - opowiadający o kulisach schwytania Osamy bin Ladena - wzbudza w USA kontrowersje, rodząc pytanie, czy tortury są usprawiedliwione. Według b. szefów CIA specjalne techniki przesłuchań były kluczowe w walce z Al-Kaidą.