• Informacje na temat:

  aleja gwiazd opole

Artykuły na temat: aleja gwiazd opole
 • Docenią Kasię Sobczyk dopiero po śmierci

  We wrześniu organizatorzy festiwalu polskiej piosenki w Opolu odsłonią gwiazdę zmarłej 28 lipca Kasi Sobczyk . To spory nietakt. Wokalistka w jednym z wywiadów skarżyła się, że jest przez nich lekceważona.

 • Opole: Pięć nowych gwiazd

  W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu przybędzie w tym roku pięć upamiętnień. W Rynku pojawią się gwiazdy Basi Trzetrzelewskiej, Perfectu i Maanamu, Edyty Geppert i Karin Stanek.

 • Zżarła ją trema!

  ...- mówiła później za kulisami. Zanim doszło do feralnego występu, Joanna Moro pojawiła się w słynnej opolskiej Alei Gwiazd, by dokonać uroczystego odsłonięcia Gwiazdy Anny German. Kiedy jednak odczytano list, jaki do organizatorów festiwalu napisał mąż wielkiej piosenkarki, okazało się, że chce on, by gwiazdę odsłoniła nie Joanna, ale Prezydent Opola! - Chciałbym, aby gwiazdę Ani odsłonił...

 • Wilki w Alei Gwiazd

  W piątek, 26 września, zespół Wilki odsłoni kolejną gwiazdę w Alei Gwiazd w Krakowie.

 • Michał Bajor nigdy o tym nie mówił: Dzieci? Mam pięcioro...

  ...aktorskie do Warszawy. Opole to ważne miejsce w moich wspomnieniach i teraźniejszości również. Tu nadal mieszkają rodzice, tu są przyjaciele. Często zaglądam do mojego zielonego miasta. Pana ojciec był(...) sporo książek, przepadam za dobrym kinem. Lubię też po prostu przyglądać się ludziom, lubię się uśmiechać. Rozmawiała: Agnieszka Stalińska *** Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

 • Opole z gwiazdami Anny German i Trubadurów

  Dwie nowe gwiazdy - Anny German i Trubadurów - odsłonięto w piątek (14 czerwca) w opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. W sumie aleja liczy już 36 gwiazd znanych polskich artystów. Dwie kolejne zostaną odsłonięte w niedzielę.

 • Opole: Zbigniew Wodecki odcisnął dłonie

  Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Zbigniew Wodecki odcisnął swoje dłonie w gipsie w ogródku jednej z opolskich kawiarni. Specjalnie spreparowany odlew zawiśnie później na ścianie, współtworząc Opolską Aleję Gwiazd.

 • Emocjonalna prowokacja w Opolu

  Na opolskim rynku otwarto w czwartek (15 maja) wystawę fotograficzną dokumentującą 45 lat Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

 • Maanam w Alei Gwiazd

  W najbliższą sobotę (11 lipca) grupa Maanam odsłoni swoją pamiątkową tablicą w Alei Gwiazd radia RMF FM i miasta Kraków.

 • Kto następny w Alei Gwiazd?

  Kolejnym artystą uhonorowanym gwiazdą w krakowskiej Alei Gwiazd będzie Marek Grechuta.

Wideo na temat: aleja gwiazd opole
 • Gwiazda Kopernika

  W roku 2009, ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Astronomii, przedstawiamy pasjonującą animowaną opowieść o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata. W niezwykłej epoce rozkwitającego Renesansu astronomia miesza się z astrologią, alchemicy poszukują kamienia filozoficznego, ?a podróżnicy dokonują wielkich odkryć. Wiara i nauka, cuda i rzeczywistość, złudy i marzenia. I mały Mikołaj, którego historia okrzyknie wielkim Kopernikiem... Postać Mikołaja Kopernika...

 • Mapy gwiazd

  Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss (John Cusack) jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego, od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert...

 • Jaśniejsza od gwiazd

  Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dołożyła wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest niekonwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem, nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do niepoprawnego romantyka, sprawi, że dziewczyna...