• Informacje na temat:

  aleksandra krół łódź

Artykuły na temat: aleksandra krół łódź
 • Łódź wspiera produkcje filmowe

  Dziewięć filmów, w tym cztery fabularne m.in. "Miasto 44" Jana Komasy i "Sąsiady" Grzegorza Królikiewicza, ma otrzymać w tym roku dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego. Na wsparcie produkcji filmowych przeznaczono z miejskiej kasy 600 tys. zł.

 • John Malkovich przyjeżdża do Łodzi

  Amerykański aktor, rezyser i producent John Malkovich przyjeżdża do Łodzi. W piątek spotka się ze studentami łódzkiej filmówki, w jednym z kin zaprezentuje swój debiut reżyserski - film "Tancerz", a w sobotę wystąpi w teatrze im. Stefana Jaracza.

 • John Malkovich wystąpi w Łodzi

  Do Łodzi przyjedzie amerykański aktor John Malkovich, który na deskach teatru im. Stefana Jaracza wystąpi w spektaklu "The Infernal Comedy - Wyznania seryjnego mordercy". W przedstawieniu aktorowi będą towarzyszyć dwie sopranistki i 35-osobowa orkiestra.

 • Pogrzeb zmarłego w środę wybitnego aktora Leona Niemczyka ( "Po sezonie" ) odbędzie się w środę, 6 grudnia, o godz. 14.30 na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Pochowanych jest tam wielu zasłużonych dla miasta osób.

 • Depeche Mode w Łodzi: Najsłodsza perfekcja (relacja, zdjęcia)

  Z każdą wizytą w naszym kraju Depeche Mode wzbudzają niemalże zryw narodowy. Bilety wyprzedają się w rekordowym tempie, a wierna od lat publiczność przypomina członków kultu, wiwatujących na cześć swojej świętej trójcy: Gahana, Gore'a i Fletchera. Nie inaczej było w łódzkiej Atlas Arenie.

 • Reich: pokazy przedpremierowe

  Jak już informowaliśmy, w przyszły piątek, 9 lutego, w kinach pojawi się najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Reich", z Bogusławem Lindą, Mirosławem Baką, Aleksandrą Nieśpielak, Krzysztofem Pieczyńskim i Julią Rzepecką w rolach głównych. Wcześniej odbędzie się kilka pokazów przedpremierowych z udziałem twórców. Na kinomanów mieliśmy kilka zaproszeń. Do kogo uśmiechnęło się szczęście, kto jako pierwszy obejrzy "Reich" na pokazach przedpremierowych?

 • Camerimage 2004: Konkurs

  Autorzy zdjęć do 12 filmów będą w tym roku rywalizować o Złotą, Srebrną i Brązową Żabę na 12. festiwalu sztuki operatorskiej Camerimage 2004, który rozpocznie się 27 listopada w Łodzi - poinformowali we wtorek, 2 listopada, organizatorzy imprezy.

 • Na Starym Cmentarzu w Łodzi w środę, 6 grudnia, pochowano znanego aktora Leona Niemczyka. W ostatniej drodze artyście towarzyszyło kilka tysięcy osób: przedstawiciele środowisk twórczych, przyjaciele i władze miasta. Niemczyk zmarł 29 listopada, w wieku 83 lat, na raka płuc. Na pogrzeb aktora, obok najbliższych, przybyli aktorzy i reżyserzy, m.in. Zbigniew Buczkowski, Jerzy Hoffman, Stefan Friedman, Radosław Piwowarski.

 • 90. urodziny Emila Karewicza

  Emil Karewicz, pamiętny Brunner ze "Stawki większej niż życie", Jagiełło z "Krzyżaków", porucznik "Mądry" z "Kanału", kończy w środę 90 lat. "Kostium jest jedynie opakowaniem aktora" - powiedział w jednym z wywiadów.

Wideo na temat: aleksandra krół łódź
 • Moja łódź podwodna

  Komedia, której główny bohater - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou),...

 • Królowie lata

  Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

 • Parking królów

  Trzydziestoparoletni Junior (Gísli Örn Gardarsson) wraca wraz z przyjacielem Rupertem (Daniel Brühl) z Niemiec do rodzinnego domu na Islandii, którym okazuje się być stara przyczepa zaparkowana na Parkingu Królów. To tutaj, w całkowitej izolacji, mieszkają różni, rozczarowani życiem, ekscentryczni outsiderzy i odmieńcy. Senior - ojciec Juniora, były multimilioner, mieszka wraz z nową żoną i byłą miss Islandii - Sally oraz matką - Marią, której stale towarzyszy noszona u boku wypchana foka. To...