• Informacje na temat:

  alicja jachiewicz

Artykuły na temat: alicja jachiewicz
 • Czas honoru Kolumbów

  ...wyczuciem. Niezapomnianą Niteczkę zagrała Alicja Jachiewicz. - Byłam wtedy na drugim roku krakowskiej szkoły teatralnej, a więc jeszcze dużym dzieckiem - wspomina aktorka. - To był bardzo ważny(...) tworzymy zespół, w którym wszystko musi zagrać i być bardzo dobre - wspomina Alicja Jachiewicz. - Bardzo cierpliwie uczyliśmy się wszystkiego, głównie umiejętności skupienia na planie. Ważne też było...

 • Twórcy "Generała Nila" odznaczeni

  Twórcy filmu "Generał Nil" - o Auguście Emilu Fieldorfie, bohaterskim dowódcy Kedywu Komendy Głównej AK, zamordowanym po wojnie przez komunistów - zostaną uhonorowani statuetkami Polski Walczącej.

 • Przegląd filmów Janusza Morgensterna

  Pokaz "Jowity" w reż. Janusza Morgensterna rozpocznie w piątek w łódzkim kinie Kinematograf przegląd filmów tego reżysera. 6 września mijają dwa lata od jego śmierci.

 • Filmowy sezon dla... nauczycieli

  Ostatnie miesiące w kinie to raj dla nauczycieli. Najpierw "Popiełuszko", potem "Zamach na Gibraltarze", teraz "Generał Nil". Jest w czym wybierać. Film Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil" - o Emilu Fieldorfie "Nilu" nagrodzono oklaskami po jego piątkowym pokazie dla nauczycieli historii i przedstawicieli kuratoriów.

 • Rojek i "Mój Tata Generał"

  Na stronach INTERIA.PL możecie posłuchać ballady "Mój Tata Generał" w wykonaniu Artura Rojka, lidera zespołu Myslovitz. Piosenka inspirowana jest postacią generała Augusta Emila Fieldorfa, pseudonim "Nil".

 • Rok 2009 w filmie polskim

  Nagroda im. Alfreda Bauera dla Andrzeja Wajdy na Berlinale, premiery filmów o wielkich Polakach - ks. Popiełuszce, gen. Fieldorfie "Nilu", gen. Sikorskim, Irenie Sendlerowej - to najważniejsze wydarzenia w filmie polskim w 2009 roku. Poruszenie w środowisku filmowym wywołało aresztowanie Romana Polańskiego we wrześniu w Szwajcarii, na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania wystawionego przed 31 laty; znanego reżysera czeka ekstradycja do Stanów Zjednoczonych.

 • Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  Arystokrata polskiego teatru, wielki amant kina, czarodziej aktorstwa, ulubieniec kobiet - tak widzowie zapamiętają zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego. Tańczył z Vivien Leigh, zbierał komplementy od Liv Ullmann. Miał wdzięk, klasę i urok osobisty - podkreślają krytycy.

 • Powstanie Warszawskie w kinie

  "Zakazane piosenki" Leonarda Buczkowskiego, "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Godzina 'W'" Janusza Morgensterna - to niektóre z filmów podejmujących temat powstania warszawskiego. Najnowszy, "Miasto 44" autorstwa 32-letniego Jana Komasy, trafi do kin 19 września.

Zdjęcia na temat: alicja jachiewicz
Wideo na temat: alicja jachiewicz
 • Alicja w krainie czarów

  Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się w fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych.

 • Ondine

  Magiczna opowieść o przystojnym Irlandczyku Syracusie (Colin Farrell), który pewnego dnia wyławia z morza piękną i niezwykle tajemniczą dziewczynę (Alicja Bachleda-Curuś). Mieszkańcy pobliskiej wioski przekonani są, że kobieta jest mityczną nimfą - Ondine. Wiedziony uczuciem o niespotykanej mocy Irlandczyk zakochuje się w odnalezionej przez siebie niezwykłej dziewczynie.

 • Bitwa pod Wiedniem

  Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd. Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata. Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy. Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi. Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg. Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli...

Dyskusje na temat: alicja jachiewicz