• Informacje na temat:

  alina janowska irena kwiatkowska

Artykuły na temat: alina janowska irena kwiatkowska
 • Życzenia 130 lat dla Ireny Kwiatkowskiej!

  Irena Kwiatkowska, wielka gwiazda polskiego teatru, kabaretu i filmu, świętowała swoje 98. urodziny w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Sprawdź listę gości i obejrzyj zdjęcia z imprezy!

 • "Wojna domowa" bawi od 50 lat

  Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Kazimierz Rudzki, Andrzej Szczepkowski i Jarema Stępowski - to gwiazdy serialu "Wojna domowa". Choć telewizyjna produkcja w reżyserii Jerzego Gruzy powstała 50 lat temu, nadal bawi nowe pokolenia widzów.

 • Nie żyje Jerzy Gruza

  ...niezapomniane kreacje stworzyli: Irena Kwiatkowska i Kazimierz Rudzki w rolach rodziców Pawła oraz Alina Janowska i Andrzej Szczepkowski jako ciotka i wujek Anuli. "Miałem wyjątkową sytuację(...) niebawem okazuje - nie wystarczy. W głównej roli Stefana Waldka zobaczyliśmy Wiesława Gołasa, któremu na ekranie partnerowały m.in. Violetta Villas, Alina Janowska oraz Irena Kwiatkowska. W 1983 roku...

 • 200 lat dla Ireny Kwiatkowskiej!

  "Teraz już wiem, że to jest za mało" - powiedziała Irena Kwiatkowska, kiedy goście zgromadzeni na uroczystej kolacji z okazji 95. urodzin aktorki serdecznie zaśpiewali jej 200 lat!

 • Ścibakówna jako... czarny charakter!

  ...m.in. Alina Janowska, czyli Adela z "Plebanii", Marcin Hycnar, czyli Paweł Zwoleński z "Barw szczęścia", Sambor Czarnota, czyli Łukasz Podhorecki z "Rezydencji", Andżelika Piechowiak, czyli Mirka Kwiatkowska z "M jak miłość", Edyta Olszówka, czyli Pola Madejska z "Przepisu na życie", Grażyna Strachota, czyli Helena Dobrzańska z "Brzyduli". W teatrze pojawiła się także dawno niewidziana na stołecznych...

 • Grodzieńska spoczęła na Powązkach

  Stefania Grodzieńska - pisarka, aktorka estradowa, tancerka - została pochowana we wtorek na warszawskich Powązkach Wojskowych. Grodzieńską żegnali rodzina, przyjaciele oraz artyści, m.in. Magda Umer, Alina Janowska, Irena Santor, Grażyna Barszczewska.

 • 50-lecie serialu "Wojna domowa"

  ...obyczajowości tamtych czasów to tylko jeden z głównych powodów olbrzymiej oglądalności "Wojny domowej". Jej siłą była również znakomita gra aktorów. Przekomiczna Irena Kwiatkowska i Kazimierz Rudzki jako rodzice Pawła (Krzysztof Musiał), Alina Janowska i Andrzej Szczepkowski jako wujostwo Anuli (Elżbieta Góralczyk) oraz zbierający suchy chleb dla konia Jarema Stępowski. Rola otrzymana podstępem - Byłem...

 • Kwiatkowska opromieniała nasze życie

  Rodzina, przyjaciele i wielbiciele twórczości Ireny Kwiatkowskiej pożegnali artystkę podczas mszy św. pogrzebowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie. "Całym swoim życiem zapracowała na uwielbienie" - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 • Gwiazdy po latach: "Wojna domowa"

  .... Alina Janowska, czyli Irena Kamińska Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej kariera zaczęła się od występu w filmie "Zakazane piosenki". Obecnie jest jedną z największych legend(...) Powązkach Wojskowych. Irena Kwiatkowska, czyli Zofia Jankowska Nie sposób w kilku akapitach opisać zasług aktorki, która w ciągu 98 lat swojego życia dokonała tak wiele. Skupmy się zatem na pracy...

 • Powstanie Warszawskie: Aktorzy też walczyli

  Danuta Szaflarska, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Leon Niemczyk, Andrzej Łapicki, Zdzisław Maklakiewicz. Znamy ich jako odtwórców niezapomnianych ról. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Warszawskim zasłynęli czymś więcej niż aktorskim talentem.