• Informacje na temat:

  alina janowska powstanie warszawskie

Artykuły na temat: alina janowska powstanie warszawskie
 • Nie żyje Alina Janowska

  Od lat zmagała się z chorobą Alzheimera. Ostatni raz publicznie pokazała się w 2013 roku. O jej śmierci poinformował prezes Związku Artystów Scen Polski. Alina Janowska podczas II wojny światowej(...) w zawodzie. Alina Janowska młodszym widzom znana była przede wszystkim z roli Eleonory w serialu "Złotopolscy", starsi pamiętają ją z "Wojny domowej". Jednak jej kariera to dziesiątki ról teatralnych...

 • Powstanie Warszawskie: Aktorzy też walczyli

  Danuta Szaflarska, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Leon Niemczyk, Andrzej Łapicki, Zdzisław Maklakiewicz. Znamy ich jako odtwórców niezapomnianych ról. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Warszawskim zasłynęli czymś więcej niż aktorskim talentem.

 • "Złotopolscy": Alina Janowska w ciężkim stanie!

  ...: "Nie liczę już, że jej stan się poprawi. To raczej niemożliwe. Sytuacja jest dramatyczna. Moja żona już nie kontaktuje" - dodaje Wojciech Zabłocki w wywiadzie dla "Faktu". Alina Janowska cały czas(...) pokrzyżowała kontuzja kolana. Zdała eksternistyczny egzamin aktorski i zaczęła pracę w zawodzie. Alina Janowska młodszym widzom znana jest przede wszystkim z roli Eleonory w serialu "Złotopolscy...

 • Świeżo o Powstaniu Warszawskim

  "Dla nas obu ważny jest etos Powstania Warszawskiego. Nie chcieliśmy jednak przedstawiać powstania w filmie w sposób pomnikowy, monumentalny. Postanowiliśmy opowiedzieć o nim w sposób świeży, a jednocześnie bardzo osobisty" - powiedział Krzysztof Rak, współscenarzysta, wspólnie z reżyserem Michałem Rogalskim, filmu 'Ostatnia akcja", który zaprezentowany został podczas koszalińskiego festiwalu

 • Alina Janowska: Był namiętnym kochankiem, ale nie znosił sprzeciwu

  Wydawała się delikatną, wręcz słabą kobietką, taką, którą trzeba się opiekować. Przy bliższym poznaniu dało się zauważyć, że to tylko pozory. Alina Janowska (†94) zawsze miała swoje zdanie. Twardy(...). Okazał się serdeczny, namiętny jako kochanek, ale nie znosił sprzeciwu - zdradziła w biografii "Jam jest Alina, czyli Janowska Story". Wkrótce aktorka zaczęła tęsknić za sceną i występami. Poczucie...

 • Alina Janowska kończy 90 lat

  Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek Alina Janowska kończy we wtorek, 16 kwietnia, 90 lat. "Jak to się stało, że zostałam aktorką? Nie marzyłam, nie kształciłam się, ja się po prostu do tego urodziłam" - mówi.

 • Alina Janowska ponownie została babcią. Jej choroba postępuje!

  Alina Janowska (91 l.) w marcu po raz szósty została babcią! Aktorka nie może jednak w pełni cieszyć się z wnuka - od kilku lat choruje bowiem na Alzheimera.

 • Machulski kontra Fronczewski

  Wiesław Michnikowski, Jan Machulski, Marian Kociniak i Alina Janowska wystąpią w filmie kinowym "Ostatnia akcja", który wyreżyseruje Michał Rogalski.

 • Alina Janowska ciężko chora!

  ...91-letnia Alina Janowska poważnie podupadła na zdrowiu. Jej mąż nie ukrywa, że kontakt z nią jest obecnie bardzo utrudniony.

 • Rusza festiwal debiutów filmowych

  "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec, "Ostatnia akcja" Michała Rogalskiego i "Zgorszenie publiczne" Macieja Prykowskiego - te m.in. filmy walczyć będą o nagrody na rozpoczynającym się we wtorek 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Zdjęcia na temat: alina janowska powstanie warszawskie
Wideo na temat: alina janowska powstanie warszawskie
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Ostatnia akcja

  Juliusz Machulski, twórca kultowych polskich komedii, takich jak "Seksmisja", "Killer" czy "Vinci", tym razem jako producent, przedstawia Jana Machulskiego, legendarnego kasiarza Kwinto w jego ostatniej roli. "Ostatnia akcja" to dynamiczna i zabawna komedia, pełna zwrotów akcji i finału jakiego nikt się nie spodziewa, utrzymana w klimacie najlepszych filmów Guy'a Ritchie, czy takich hitów jak "Ocean's 11". Opowiedziana z niezwykłym poczuciem humoru historia więzi między wnukiem, który...

Dyskusje na temat: alina janowska powstanie warszawskie