• Informacje na temat:

  alvernia stanisław tyczyński

Artykuły na temat: alvernia stanisław tyczyński
 • Stanisław Tyczyński do Polaków: Uczcie się języków i wypi***alajcie z tego kraju!

  Stanisław Tyczyński uważany jest za jednego z największych wizjonerów i ekscentryków w naszym kraju. To on w latach 90. założył pierwszą komercyjną stację radiową, która przez wiele lat była niedoścignionym wzorem do naśladowania dla konkurencji. Po sprzedaży rozgłośni Tyczyński zaczął realizować swoje kolejne marzenie, czyli budowę studia filmowego w Alwerni. Niestety, biznes od lat przynosi...

 • Nagroda im. Wojciecha Kilara

  Podczas finałowego koncertu 7. Festiwalu Muzyki Filmowej ogłoszono ustanowienie Nagrody im. Wojciecha Kilara. Inicjatywę ogłoszono podczas uroczystej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej: FMF świętuje 100-lecie ASCAPu, która odbyła się w niedzielę, 28 września, wieczorem, w Hali Ocynowni Arcellor Mittal Polska w Krakowie.

 • Bollywoodzki hit z Alvernia Studios

  Jedną z najbardziej oczekiwanych bollywoodzkich produkcji tego roku - "Bhaag Milkha Bhaag" ("Biegnij Milkha biegnij") - obejrzało do tej pory 13 milionów widzów. W produkcji filmu uczestniczyła Alvernia Studios.

 • "Magnitude 9": Nowa produkcja Alvernia Studios

  Stanisław Tyczyński i Brett Ratner podjęli współpracę przy produkcji filmu "Magnitude 9" w reżyserii i według scenariusza Agnieszki Vosloo.

 • "Polskie Hollywood" koło Krakowa?

  Stanisław Tyczyński, założyciel radia RMF FM, chce utworzyć w Alwernii koło Krakowa zespół studiów filmowych, w którym powstawałyby filmy porównywalne do produkcji Hollywood - poinformował "Puls Biznesu".

 • "Discopolo" nową produkcją Alvernia Studios

  5 sierpnia w Bydgoszczy rozpoczną się zdjęcia do filmu Macieja Bochniaka "Discopolo", na podstawie scenariusza napisanego przez reżysera wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem.

 • Polskie kino stawia na koprodukcje

  Harvey Keitel, Susan Sarandon, Richard Gere, Sigourney Weaver - m.in. ci aktorzy pojawią się w międzynarodowych produkcjach, współtworzonych przez polskie studia filmowe. Jednym z takich filmów będzie "Kongres" Ariego Folmana, adaptacja utworu Stanisława Lema.

 • Padł pierwszy klaps na planie filmu "Discopolo"

  6 sierpnia padł pierwszy klaps na planie filmu "Discopolo" w reżyserii Macieja Bochniaka - fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Joannę Kulig.

 • Polski cud w Hollywood

  Szybko rośnie liczba filmów zagranicznych, których produkcję współfinansują polscy biznesmeni. W ciągu najbliższych dwóch lat możemy oczekiwać co najmniej dziesięć premier takich obrazów.