• Informacje na temat:

  amanci polskiego kina

Artykuły na temat: amanci polskiego kina
 • "Służby specjalne": Eryk Lubos chciałby zagrać amanta

  Eryl Lubos, czyli Rafun ze "Służb specjalnych", wyznał kiedyś, że choć ma twarz mordercy, bardzo chciałby zagrać... amanta. - Nie o to chodzi, jak się wygląda, ale o to, jak się kocha! - powiedział.

 • Franciszek Brodniewicz - amant polskiego kina

  Wielkoformatowe fotosy i archiwalne plakaty filmowe poświęcone przedwojennemu aktorowi Franciszkowi Brodniewiczowi można oglądać od 20 stycznia na wystawie "Amanci polskiego kina", którą przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 • Andrzej Łapicki: Niezapomniany mistrz teatru i kina

  Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina. Urodził się 11 listopada 1924 r. w Rydze. Jego ojcem był polski prawnik, profesor prawa rzymskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Łódzkim - Borys Łapicki...

 • "Nowa dziewczyna" Françoisa Ozona w kinach od 3 lipca

  François Ozon - twórca hitów: "Basen", "8 kobiet", "U niej w domu" oraz "Młoda i piękna" powraca do polskich kin 3 lipca z najnowszą produkcją "Nowa dziewczyna". W rolach głównych zobaczymy francuskiego amanta Romain Duris oraz Anais Demoustier - gwiazdę "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej. Krytycy porównują nowe dzieło Ozona do twórczości Almodóvara i Hitchcocka.

 • Amant polskiego kina o swoich podbojach

  Tadeusz Pluciński (84 l.) jest uważany za największego amanta polskiego kina. Z pewnością dlatego, że - jak sam mówi w wywiadzie dla "Super Expressu", reżyserzy najchętniej obsadzali go w rolach uwodzicieli. Ale nie jest to jedyny powód jego reputacji. O podbojach Plucińskiego krążyły legendy - mówiło się, że uwiódł w swoim życiu tysiące kobiet. On sam śmieje się z tych plotek, ale przyznaje, że...

 • Powstaje serial o życiu i karierze Eugeniusza Bodo

  Rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Bodo", będącego opowieścią o życiu i karierze Eugeniusza Bodo. W roli amanta międzywojennego kina wystąpią Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. W ramach przygotowań do udziału w projekcie obaj aktorzy uczyli się śpiewu i stepowania - mają nadzieję, że dzięki temu uzyskają efekt niespotykany dotąd w polskiej telewizji.

 • "Bodo": Miał wielkie serce...

  Przyszedł na świat w 1989 roku, a więc 90 lat po słynnym amancie Eugeniuszu Bodo (1899). Twierdzi, że świat gwiazd kina i teatru niewiele się zmienił.

 • Najpierw "Drżące ciało" Almodóvara, teraz "Nowa dziewczyna" Ozona

  Dystrybutor filmu "Nowa dziewczyna" zaprezentował polski zwiastun nowego obrazu Françoisa Ozona - dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes ("Młoda i piękna", "Basen"), zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz ("U niej w domu").

 • "Bodo": Tomasz Schuchardt i jego magnetyczny Eugeniusz Bodo

  Tomasz Schuchardt opowiada o roli przedwojennego amanta polskiego kina Eugeniusza Bodo, o którym serial realizuje TVP1. "Miał w sobie coś magnetycznego, co na pewno przyciągało kobiety" - podkreśla.

 • Rodzinny klan Opania: Ojciec, syn i wnuk

  Ojciec, syn i wnuk. Wszystkich trzech łączy nie tylko nazwisko Opania, lecz także niekwestionowany talent. Nestor rodu, Marian, jest wybitnym artystą. Jego syn Bartosz także ma wyrobione nazwisko. Najmłodszy z całej trójki, Filip, dwa lata temu skończył szkołę aktorską. Mało kto wie jednak, że tak naprawdę wszystko zaczęło się dużo wcześniej...