• Informacje na temat:

  andersa breivik

Artykuły na temat: andersa breivik
 • Anders Breivik: "Zło z bliska"

  24 sierpnia zapadł wyrok, na który czekał cały świat. Anders Breivik, który w zeszłym roku zabił 8 osób w zamachu bombowym, a 69 zastrzelił na wyspie Utoya, został skazany na maksymalny wyrok, jakie przewiduje norweskie prawo, czyli 21 lat.

 • Norwegia opłakuje ofiary. Specjalny występ A-ha

  W niedzielę (21 sierpnia) w Oslo na specjalnym koncercie uczczono pamięć ofiar zamachów Andersa Breivika w Norwegii.

 • Burzum: Varg Vikernes aresztowany

  Niesławny Varg Vikernes, stojący za black metalowym projektem Burzum, został aresztowany we Francji. Zdaniem śledczych muzyk "planował masakrę".

 • Morrissey lekceważąco o norweskiej tragedii

  Brytyjski wokalista Morrissey znów wywołał skandal swoją wypowiedzią. Tym razem na temat masakry w Norwegii.

 • Morrissey wyróżniony przez PETA

  Zadeklarowany wegetarianin Morrissey otrzymał tytuł "Brytyjczyka roku" od organizacji PETA walczącej o prawa zwierząt.

Wideo na temat: andersa breivik
 • Zjazd absolwentów

  Nagroda FIPRESCI na 70. MFF w Wenecji i główna nagroda w Konkursie Filmy o Sztuce 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Pomiędzy fabułą, dokumentem a performansem. Znana z kontrowersyjnych akcji szwedzka artystka Anna Odell była prześladowana w szkole przez rówieśników. 20 lat później nie została zaproszona na zjazd absolwentów. Realizuje więc jego rekonstrukcję ze swoim udziałem. To jednak połowa projektu. Następnie Odell postanawia skonfrontować się z oprawcami.

 • Białe szaleństwo

  Komedia w stylu najlepszych filmów Jima Jarmuscha i Akiego Kaurismakiego. Opowieść o podróży za Krąg Polarny w kierunku jaśniejszej strony życia. Trzydziestoletni Jomar przechodzi trudny okres w życiu. Nie potrafi zapomnieć o dziewczynie, która porzuciła go dla najlepszego przyjaciela. Pewnego dnia dowiaduje się, że mieszka ona na dalekiej północy... z dzieckiem, którego on być może jest ojcem. Wsiada na śnieżny skuter, bierze na drogę 5 litrów alkoholu i rusza w daleką podróż. Na jej...

 • Oslo, 31 sierpnia

  Pierwszy śnieg i pierwszy papieros. Smak soli na jej skórze. Jego piżama. Widok ojca pijącego kawę i puste ulice miasta, kiedy nad ranem wracaliśmy z imprezy. Godziny spędzone w autobusach i tramwajach. Przyjaźnie na całe życie. Beztroska i to poczucie wolności, które rozpierało nas aż do bólu. I myśl - "Zapamiętam to wszystko". Mieliśmy mnóstwo czasu. Byliśmy szczęśliwi. Byliśmy młodzi. Byliśmy pewni, że wygramy. Anders nie żyje. Jest wprawdzie jeszcze dość młody i przystojny, ale jeśli nie...