• Informacje na temat:

  andrzej borys

Artykuły na temat: andrzej borys
 • "Pakt": Borys Szyc dołączył do ekipy 2. sezonu!

  W drugim sezonie serialu "Pakt" pojawią się nowi bohaterowie. W jednego z nich, nowego tajemniczego właściciela "Kuriera", wcieli się Borys Szyc. Zobaczcie, jak prezentuje się na zdjęciach z planu!

 • "Kolacja kanibali": Debiut teatralny Borysa Lankosza

  W oczekiwaniu na styczniową premierę ekranizacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy", Borys Lankosz ("Rewers") pracuje nad swoim teatralnym debiutem - spektaklem "Kolacja kanibali". Premiera przedstawienia odbędzie się w Teatrze Polonia w czwartek, 6 listopada.

 • Andrzej Łapicki: Niezapomniany mistrz teatru i kina

  Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego (†88 l.) cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju.

 • "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza: Jest pierwszy teaser

  "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza to ekranizacja bestsellerowej powieści wybitnego twórcy kryminałów - Zygmunta Miłoszewskiego. Film pojawi się na ekranach kin 9 stycznia 2015 r., teaser zapowiadający "Ziarno prawdy" można obejrzeć już teraz.

 • Andrzej Chyra zagrał księdza-geja!

  Rola, którą Andrzej Chyra, czyli Tomasz Werner z "Bez tajemnic", zagrał w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej "W imię", z pewnością przejdzie do historii rodzimego kina. Żaden inny polski aktor w nie wcielił się bowiem wcześniej w księdza-geja!

 • Borys Lankosz robi film o Jaruzelskim!

  Borys Lankosz - reżyser obsypanego nagrodami "Rewersu" i "Ziarna prawdy" - pracuje nad filmem fabularnym o Wojciechu Jaruzelskim. Podstawą scenariusza będzie książka Pawła Kowala i Mariusza Cieślika "Jaruzelski. Życie paradoksalne".

 • Andrzej Nejman wykazał się empatią wobec Olgi Kalickiej

  ..., a później dyrektor Andrzej Nejman (44 l.) przedłużył jej umowę, żeby miała poczucie bezpieczeństwa. - Godny szacunku gest w nieprzewidywalnym często i chaotycznym świecie show-biznesu. Macierzyństwo to najważniejsza rola. Sprawi, że jako aktorka Olga będzie mogła dawać widzom jeszcze więcej - powiedziała "Na żywo" - agentka gwiazdy. Po urlopie Olga wróci do pracy. Ma już nową rolę - w "Borysie...

 • Holland, Wajda i Zanussi wybiorą nowego dyrektora PISF-u

  Andrzej Fidyk, Agnieszka Holland, Borys Lankosz, Olgierd Łukaszewicz, Juliusz Machulski, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi znaleźli się w składzie 11-osobowej komisji, która wybierze nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 • Anka i Andrzej znowu razem?

  Brak porozumienia z córką, kłopoty ze wspólnym mieszkaniem z Jerzym (Borys Szyc), a do tego kręcący się wokół niej przystojny sąsiad (Jan Wieczorkowski) - serialowe życie Anki jest dalekie od poukładania. Ale prawdziwy uczuciowy cios trafi ją z najmniej spodziewanej strony.  Wspólny rodzinny piknik z Andrzejem (Piotr Adamczyk), Manią (Aleksandra Radwańska) i Gniewkiem (Modest...

 • "Ziarno prawdy": Jest pierwszy zwiastun!

  Dystrybutor filmu "Ziarno prawdy" zaprezentował premierowy zwiastun ekranizacji kryminału Zygmunta Miłoszewskiego. Obraz w reżyserii Borysa Lankosza trafi do kin 23 stycznia 2015.

Zdjęcia na temat: andrzej borys
Wideo na temat: andrzej borys
 • "Barwy szczęścia": Odcinek 1389.

  przekonany, że nic im ze strony Wadima i Władimira nie zagraża i decyduje się opowiedzieć przed kamerą o kulisach przejęcia wydawnictwa. Romans Grażyny i Borysa kwitnie, jednak Grzelak marzy o chwili(...). Cieślak wyciąga Andrzeja na jogging, ale Tomala bardzo źle znosi wysiłek fizyczny. Do domu podwozi ich napotkany Darek. Piłkarz jest pod wrażeniem sprawności fizycznej Władka.

 • Ziarno prawdy

  W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

 • Rewers

  Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych - we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), "szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się...

Dyskusje na temat: andrzej borys