• Informacje na temat:

  andrzej dąbrowski kraków

Artykuły na temat: andrzej dąbrowski kraków
 • Agnieszka Osiecka: Wszyscy mężczyźni jej życia

  Pierwszą wielką miłością Agnieszki Osieckiej był trzy lata starszy od niej poeta, Witold Dąbrowski. Przedstawił ich sobie podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży w 1955 roku dziennikarz Grzegorz(...) chciała zrobić na złość innemu mężczyźnie. Chodziło o Andrzeja Jareckiego, współtwórcę STS-u (Studenckiego Teatru Satyryków), który bardziej niż nią zainteresowany był piosenkarką i aktorką, Anną Prucnal...

 • Sroka i Hoflik wśród kandydatów na nowego dyrektora PISF

  Wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka oraz szef działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej Wojciech Hoflik są wśród kandydatów na nowego dyrektora PISF, który będzie wyłoniony w konkursie.

 • Zygmunt Malanowicz długo szukał swojej przystani

  Malanowicz przez siedem lat nie dostał żadnej nowej roli w filmie, co dla początkującego aktora było prawdziwym dramatem. Rękę wyciągnął do niego dopiero Andrzej Wajda, proponując mu główną rolę(...) lata później, w Leningradzie, na planie filmu "Jarosław Dąbrowski", dali się ponieść uczuciu. Zdjęcia trwały pół roku, a aktorzy każdą wolną chwilę spędzali razem. - Były białe noce, bar czynny do...

 • Ania Dąbrowska i brutalny Jan Wieczorkowski

  Sporo się dzieje w najnowszym klipie Ani Dąbrowskiej - poniżej możecie zobaczyć teledysk do tytułowego nagrania z albumu "Bawię się świetnie". Mamy też do rozdania płyty z imiennym autografem wokalistki!

 • Serialowy przewodnik

  ..."M jak miłość" odc. 1100 Marcin opowiada Budzyńskiemu o swoich problemach z potencjalnymi wspólnikami, którzy są zainteresowani udziałami w budowanym przez jego firmę osiedlu. Andrzej radzi(...). Marta skarży się Arturowi na Nadię. Później odkrywa, że jej asystentka łapówką załatwiła artykuł w "Strategii Biznesu". Najgorsze jest jednak to, że Dąbrowski o wszystkim wiedział! Kostek wyznaje...

 • Krótki Metraż - Off Festiwal w Krakowie

  W krakowskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Rotunda" odbędzie się kolejna edycja corocznej imprezy Krótki Metraż - Off Festiwal. Tym razem bohaterami pokazów będą: filmy amatorskie nagrodzone na festiwalu Jutro Filmu - ogólnopolskim i międzynarodowym przeglądzie filmów amatorskich oraz socrealizm w polskim kinie. Krótki Metraż - Off Festiwal rozpocznie się w poniedziałek, 27 maja.

 • Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Życiorysy Lecha Wałęsy i Ryszarda Kuklińskiego, Powstanie Warszawskie, los cygańskiej poetki Papuszy i historia Karola Kota, seryjnego mordercy z Krakowa - stały się tematami lub inspiracjami dla znanych polskich reżyserów przy tworzeniu ich nowych filmów.

 • Wybrano projekty filmowe

  Jak informuje "Gazeta Wyborcza" komisja powołana przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego wybrała w pierwszym dniu swych obrad, w środę, 7 maja, siedem projektów filmów fabularnych, które będą dofinansowane przez Agencję Produkcji Filmowej - maksymalne wsparcie to pół miliona złotych.

 • Gloria Artis dla Dymnej, Nowickiego i Stuhra

  W środę, 5 października, minister kultury Waldemar Dąbrowski uhonorował w krakowskim magistracie prawie 80. polskich twórców medalem Gloria Artis. Złote medale dla zasłużonych kulturze otrzymali krakowscy aktorzy: Anna Dymna, Jerzy Stuhr i Jan Nowicki.

 • Przyznano Fryderyki 2004!

  We wtorek (15 marca) wieczorem w warszawskim klubie "Traffic" już po raz 11. wręczono Fryderyki, najważniejsze nagrody polskiego przemysłu muzycznego. Najwięcej statuetek - bo aż po 3 - zdobyli Ania Dąbrowska, Sidney Polak i SiStars.