• Informacje na temat:

  andrzej łapicki kamila mścichowska łapicka

Artykuły na temat: andrzej łapicki kamila mścichowska łapicka
 • Kamila Mścichowska i Andrzej Łapicki: Ich uczucie zdziwiło wszystkich!

  ..." - chwaliła męża Kamila. "Ja jestem racjonalna, nawet przesadnie, a mąż zdystansowany. Ja lubię brać odpowiedzialność, kierować, a mojemu mężowi to bardzo odpowiada". Andrzej Łapicki znów podróżował(...)Gdy zauważył ją w redakcji miesięcznika "Teatr", przekroczył osiemdziesiątkę i od ponad czterech lat był wdowcem. W te dni, kiedy Andrzej Łapicki pojawiał się w redakcji, przynosząc pisane ręcznie...

 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Andrzej i Kamila Łapiccy: ich związek zszokował całe środowisko aktorskie

  Nietypowy związek z Kamilą Mścichowską (32 l.) wniósł wiele radości w ostatnie lata życia Andrzeja Łapickiego (†88 l.). Ona jednak nie wyszła na tym najlepiej. Z show-biznesu zniknęła na dobre. Dopiero teraz dziennikarzom udało się z nią skontaktować.

 • Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  Arystokrata polskiego teatru, wielki amant kina, czarodziej aktorstwa, ulubieniec kobiet - tak widzowie zapamiętają zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego. Tańczył z Vivien Leigh, zbierał komplementy od Liv Ullmann. Miał wdzięk, klasę i urok osobisty - podkreślają krytycy.

 • Andrzej Łapicki: Niezapomniany mistrz teatru i kina

  Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego (†88 l.) cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju.

 • Filmowe skandale roku

  Aresztowanie Romana Polańskiego, zakaz emisji filmu "Witajcie w życiu" Henryka Dederki, odmowa przyjęcia Specjalnej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przez Andrzeja Seweryna... To tylko niektóre ze skandali, które wstrząsnęły kinowym światkiem w 2009 roku.

 • Kamila Łapicka

  ...(ur. 1985) - teatrolożka, wdowa po aktorze Andrzeju Łapickim...

 • Andrzej Łapicki

  .... u Zofii Małynicz, Marii i Edmunda Wiercińskich, Mariana Wyrzykowskiego, Jana Kreczmara). Uczestniczył w podziemnych przedstawieniach teatralnych, recytując poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego(...) ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, m.in. w filmach Andrzeja Wajdy i Tadeusza Konwickiego. Reżyserował ponad 100 przedstawień teatralnych i telewizyjnych. 5 czerwca 2009 ożenił się powtórnie...

 • Jak naprawdę wyglądało życie Łapickich?

  ...27-letnia wdowa po Andrzeju Łapickim przerywa milczenie!

 • Kamila miała obsesję na punkcie Łapickiego?

  Młoda żona 85-letniego Andrzeja Łapickiego zdecydowała się na studia teatrologiczne właśnie ze względu na fascynację reżyserem. Zorganizowała nawet... jego fanklub.