• Informacje na temat:

  andrzej munk wypadek

Artykuły na temat: andrzej munk wypadek
 • Sława Przybylska: Śmierć ukochanego ją okaleczyła!

  ..., ulokowała w niewłaściwym mężczyźnie. Wybitny artysta, reżyser Andrzej Munk, miał bowiem żonę. "Byłam zafascynowana jego twórczością, wiedzą, kulturą. I silnym magnetyzmem jego oczu" – mówiła Sława. Przy kochanku z niewierzącej w siebie dziewczyny zmieniła się w prawdziwą kobietę. Munk, choć nie oparł się jej urokowi, nadal na swój sposób kochał żonę Halszkę Próchnik i nie chciał się rozwodzić...

 • Filmy Andrzeja Munka w Wenecji

  Podczas 58. Weneckiego Festiwalu Filmowego odbędzie się retrospektywa twórczości Andrzeja Munka - poinformowali w poniedziałek, 9 lipca, organizatorzy imprezy. Polski reżyser był nagradzany na weneckim festiwalu w 1954 i 1956 roku.

 • Wenecja oddała hołd Munkowi

  Mija 40. rocznica śmierci wybitnego polskiego twórcy Andrzeja Munka. We wtorek, 4 września, w ramach retrospektywy twórczości reżysera, która odbywa się na 58. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Munka z udziałem ludzi filmu i krytyków. Przeglądowi, który prezentuje niemal całą twórczość Andrzeja Munka - filmy fabularne, dokumentalne, kroniki

 • Andrzej Wajda o Andrzeju Munku

  Album DVD zawierający dwie płyty z filmami dokumentalnymi reżysera, scenarzysty Andrzeja Munka oraz książka Marka Hendrykowskiego poświęcona Munkowi pojawiły się na polskim rynku wydawniczym. Promocja obu wydawnictw odbyła się w czwartek w Warszawie, z udziałem m.in. Andrzeja Wajdy.

 • 40 lat temu zginął Andrzej Munk

  40 lat temu, 20 września 1961 roku, w wypadku samochodowym pod Łowiczem zginął Andrzej Munk, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych. Pracował wówczas nad filmem "Pasażerka". Podczas tegorocznego 58. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odbyła się retrospektywa twórczości polskiego reżysera.

 • 50. rocznica śmierci Andrzeja Munka

  We wtorek, 20 września, przypada 50. rocznica śmierci wybitnego reżysera Andrzeja Munka, twórcy filmów "Eroica", "Zezowate szczęście", "Pasażerka". Artysta zmarł tragicznie w 1961 r. Chociaż tworzył tylko przez kilka lat, jego filmy wywarły ogromny wpływ na polską kinematografię.

 • "Kanał": W ciemności

  W piątek, 20 kwietnia 2012, mija 55 lat od premiery "Kanału" Andrzeja Wajdy. To pierwszy polski film, który został dostrzeżony na świecie (Srebrna Palma w Cannes).

 • "Pasażerka": Najlepszy film o wojnie?

  20 września mija 50 lat od premiery filmu "Pasażerka" w reżyserii Andrzeja Munka. "Jean-Luc Godard powiedział, że to jest najlepszy film o wojnie, jaki kiedykolwiek zrealizowano, dlatego że pozostał kaleki i niedopełniony" - twierdzi prof. Tadeusz Lubelski, historyk filmu.

 • Pół wieku "Zezowatego szczęścia"

  Filozoficzna powiastka filmowa - tak jedną z najważniejszych komedii w historii polskiego kina, "Zezowate szczęście", określają krytycy. 4 kwietnia minęło dokładnie pół wieku od premiery filmu Andrzeja Munka, z Bogumiłem Kobielą w głównej roli Jana Piszczyka.

 • Kobiecy "Demakijaż"

  W Studio "Młodzi i Film" im. Andrzeja Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, trwają prace końcowe nad "Demakijażem" - pełnometrażową produkcją fabularną, składającą się z trzech półgodzinnych filmów. W obrazach przewija się plejada polskich gwiazd, m.in. Magdalena Cielecka, Borys Szyc, Joanna Szczepkowska, Marian Dziędziel i Jadwiga Jankowska-Cieślak.