• Informacje na temat:

  andrzej róg łódź

Artykuły na temat: andrzej róg łódź
 • KFF: Znamy jurorów

  W najbliższą niedzielę, 26 maja, rozpocznie się 53. Krakowski Festiwal Filmowy. W czterech sekcjach konkursowych wystartuje 98 filmów, a oceni je 24 jurorów.

 • "Stara baśń": Magia i okrucieństwo

  "Sceny okrucieństwa, miłości, pogańskich wierzeń i magii przeplatają się w dziewięciominutowym zwiastunie Starej baśni " Jerzego Hoffmana, zaprezentowanym po raz pierwszy w poniedziałek, 19 maja, w łódzkim Muzeum Kinematografii podczas otwarcia wystawy o kulisach realizacji filmu" - można przeczytać w "Rzeczpospolitej".

 • Światłoczuła "Argentyńska lekcja"

  Od 7 do 16 stycznia w ramach projektu Polska Światłoczuła po kraju będzie podróżował film w reżyserii Wojciecha Staronia "Argentyńska lekcja".

 • Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

  W poniedziałek, 31 maja, rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy. Jubileuszowa edycja imprezy potrwa do niedzieli 6 czerwca. Siedem festiwalowych dni wypełnione będzie po brzegi projekcjami filmowymi, koncertami oraz wystawami.

Wideo na temat: andrzej róg łódź
 • Moja łódź podwodna

  Komedia, której główny bohater - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou),...

 • Rogi

  Podejrzany o gwałt i morderstwo swojej dziewczyny młody chłopak zauważa dziwne zmiany na własnym ciele, które stają się pomocne w odkryciu prawdy o śmierci ukochanej.

 • Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda. Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną...