• Informacje na temat:

  andrzej wasilewski aktor

Artykuły na temat: andrzej wasilewski aktor
 • „Barwy szczęścia”: Gwiazdy na premierze "Płynących wieżowców"

  Bartosz Gelner i Mateusz Banasiuk, czyli Bartek Koszyk z "Barw szczęścia" i Grzegorz Duracz z "Ojca Mateusza", należą do grona najbardziej utalentowanych polskich aktorów młodego pokolenia. Są też bardzo odważni, bo nie boją się podejmować nawet najtrudniejszych i wzbudzających kontrowersje wyzwań aktorskich. W nowym filmie Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce", który na ekrany kin wejdzie już...

 • 2014: Rok sukcesów polskiego kina

  To wspaniały, ważny rok dla polskiego kina. Przemawiają za tym między innymi: wielki, międzynarodowy sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego, rekordowa popularność rodzimych filmów w kinach oraz popularyzowanie w USA arcydzieł polskiej kinematografii przez legendarnego twórcę, laureata Oscara Martina Scorsese.

 • Marta Nieradkiewicz i Dawid Ogrodnik: Zdradzą płeć dziecka?

  Ostatnio w mediach ogłoszono, że Marta Nieradkiewicz (34 l.) i Dawid Ogrodnik (31 l.) zostali rodzicami. Aktor o akcji porodowej ukochanej dowiedział się... na imprezie. Szybko opuścił galę i pojechał do szpitala. Jak czytamy w "Rewii", zdążył powitać na świecie dziecko, lecz ani on ani świeżo upieczona mama nie zdradzili jeszcze jego płci.

 • Złote Lwy dla "Idy"

  Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył Złote Lwy - główną nagrodę tegorocznej edycji Gdynia - Festiwal Filmowy. Najlepszymi aktorami imprezy zostali Agata Kulesza ("Ida") oraz Andrzej Chyra ("W imię..."). Nie zabrakło jednak również kontrowersyjnych decyzji jury.

 • Serialowy przewodnik: Opisy odcinków

  ...się do wyjazdu. Jednak niedługo później niespodziewanie w jego mieszkaniu zjawia się policja. W tym samym czasie Skalski zostaje zatrzymany tuż przed lotniskiem. Andrzej wykorzystuje tę sytuację(...) spotkanie. Aktor ma pretensje do przyjaciela, że nie powiedział mu o skrótach w filmie. odc. 3360 Nowy pomysł Daniela spędza Monice sen z powiek. Jej zdaniem stan zdrowia chłopaka jest na tyle zły, że...

 • Idziak dla młodych filmowców

  26 maja ruszają w Krakowie Plenery Film Spring Open 2013, adresowane do młodych filmowców i organizowane pod opieką Sławomira Idziaka. Wśród wykładowców są m.in.: Zbigniew Rybczyński, Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart, Bogdan Dziworski, Sławomir Fabicki, Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Bodo Kox i Tomasz Wasilewski.

 • "Na Wspólnej": Aleksandra Konieczna najlepszą polską aktorką!

  Jury 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni nie miało żadnych wątpliwości, która z aktorek grających w zaprezentowanych w Konkursie Głównym filmach zasługuje na najwyższe wyróżnienie. Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą - rolę Zofii Beksińskiej w "Ostatniej rodzinie" - powędrowała do Aleksandry Koniecznej, czyli Honoraty Hoffer z "Na Wspólnej".

 • Więckiewicz i Pieprzyca nagrodzeni w Chicago

  Robert Więckiewicz za rolę Lecha Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy, a Maciej Pieprzyca, twórca filmu "Chce się żyć", za debiut reżyserski zostali nagrodzeni na 49. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago.

 • Znani goście na weselu Gosi Baczyńskiej

  ...nic w moim życiu się nie zmieniło na odcinku tych dwustu metrów, które razem przeszliśmy - żartowała Aktorka pytana o Andrzeja Chyrę. Aktor zresztą wyraźnie pozostawał pod urokiem Gosi Baczyńskiej(...) Orłowska z "Klanu", Andrzej Chyra, czyli nadkomisarz Krzysztof Ryś z "Oficera" czy Małgorzata Socha, czyli Inga z "Przyjaciółek". Okazja do świętowania była podwójna, bo 13. sierpnia gospodyni...

 • Koszalin: 11 filmów w konkursie

  W środę organizatorzy 30. edycji festiwalu filmowego "Młodzi i Film" ogłosili w Warszawie tytuły filmów zakwalifikowane do festiwalowych konkursów. To aż 85 obrazów. Młodych filmowców oceniać będą m.in. Filip Bajon i Andrzej Fidyk.

Wideo na temat: andrzej wasilewski aktor
 • Płynące wieżowce

  "Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na...

 • Kebab i Horoskop

  W życiu pracowników bankrutującego sklepu z dywanami wszystko się zmienia, gdy szef postanawia ratować upadający biznes i zatrudnia nie całkiem uczciwych specjalistów od marketingu, o wdzięcznych pseudonimach Kebab i Horoskop.

 • Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda. Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną...